Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 10:46
Reklama

Warszawa Gdańska: Trwa budowa kładek. Jak będzie wyglądało nowe przejście?

Prace na stacji Warszawa Gdańska nabierają tempa.

PKP PLK umowę na przebudowę stacji podpisała z wykonawcą prac w październiku zeszłego roku, roboty ruszyły rok później, choć pierwotnie zakładano realizację inwestycji jesienią tego roku. Ze względu na proces uzyskiwania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej oraz przez wydłużony okres uzgadniania dokumentacji projektowej harmonogram uległ zmianie.

Wizualizacja kładki przy wiadukcie na ulicy Mickiewicza. PKP PLK

W pierwszym etapie inwestycji zakres prac obejmuje budowę nowej kładki od strony ulicy Indrzejczyka. Pierwsze efekty prac już są widoczne. Na wybudowanych filarach kładki wschodniej wykonawca montuje kolejne elementy konstrukcji obiektu. Widoczne są już schody prowadzące do każdego z peronów. Schody finalnie mają być zadaszone. Kładka połączy wiadukt na ul. Mickiewicza ze stacją. Równocześnie na peronie 2 osadzone zostały nowe schody ruchome do przejścia podziemnego. Na peronie 4 przygotowano betonową konstrukcję pod kolejne urządzenie, które ułatwi dostęp na perony.

Druga kładka połączy Żoliborz ze Śródmieściem

„Od strony zachodniej budowana jest kładka łącząca stację z ulicami Felińskiego i Kłopot. Przejście nad torami dodatkowo ułatwi komunikację między Żoliborzem i Śródmieściem” – informuje w oficjalnym komunikacie PKP PLK. Kładka ma połączyć perony oraz ul. Kłopot z ul. Felińskiego. Oznacza to m.in. krótsze dojście na perony z centrum handlowego Westfield Arkadia.

Prowadzone prace na stacji Warszawa Gdańska są przygotowaniami do modernizacji warszawskiej linii średnicowej. Celem jest dostosowanie stacji do zwiększonej liczby podróżnych w dobie prac związanych z przebudową linii średnicowej. „Przedsięwzięcie zwiększy możliwości Warszawskiego Węzła Kolejowego. Przebudowa odcinka Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska oraz kolejowego Mostu Gdańskiego zwiększają przepustowość trasy, czyli pozwolą na lepszą ofertę podróży” – informuje PKP PLK. Planowane prace, które mają kosztować ponad 60 mln zł, mają zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku. 


kladka-warszawa-gdanska

kladka-warszawa-gdanska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h