Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:52
Reklama

Zamów kalendarz "Twarze Żoliborza" na 2021 rok. Dziś przedstawiamy bohatera marca

Moje ulubione miejsca na Żoliborzu to wszelkie uliczki Starego Żoliborza, z każdej strony. Są kapitalne. Można tam chodzić na spacery. To jest taka chwila oddechu, coś bardzo przyjemnego dla oczu, dla zmysłów w ogóle - mówi Maciej Orłoś.

Ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.

https://gazetazoliborza.pl/kalendarz-twarze-zoliborza-juz-w-sprzedazy/

Maciej Orłoś - twarz marca

Maciej Orłoś jest dziennikarzem i konferansjerem. Przez 25 lat był prezenterem jednego z popularniejszych programów informacyjnych Teleexpress. Obecnie jest prezenterem w radiu Nowy Świat i prowadzi swój kanał na YouTubie. Maćka możecie również słuchać i oglądać co poniedziałek na naszym facebooku podczas programu "Polityką w obiektyw", gdzie wraz z Janem Śpiewakiem komentuje wydarzenia z Polski i świata.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

Jaki z wiązek z Żoliborzem ma Maciej? Od niedawna jest mieszkańcem Żoliborza.

- Mam tu wielu znajomych, z którymi często spotykałem się na placu Inwalidów, gdzie zawsze dużo się działo. I tak ciążyłem w tę stronę… Na Potockiej, na kortach grywam w tenisa. Mamy park Żeromskiego i plac Wilsona, gdzie spotykam się z różnymi ludźmi, jest też kino „Wisła”. To wyszło w sposób naturalny i nie ma co dorabiać ideologii. Teraz mam tak nawet, że jak ze Śródmieścia wracam na Żoliborz, to mniej więcej od Dworca Gdańskiego mam takie poczucie „a ok, no dobra jestem w domu”. - mówił w wywiadzie dla Gazety Żoliborza Maciej Orłoś.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/maciej-orlos-znowu-nadaje-tym-razem-w-nowym-swiecie/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h