Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 06:03

Ruszył przetarg na drugi etap budowy szkoły na ul. Anny German

Budowa boisk, nowa zieleń i wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

- Drugi etap budowy zespołu szkolno-przedszkolnego, chcemy rozpocząć jak najszybciej. Dążymy do tego, aby wyłoniony w przetargu wykonawca rozpoczął prace jeszcze w I kwartale 2021 roku. Wiemy, że mieszkańcy czekają na tą szkołę i chcemy oddać ją do użytku tak szybko jak to możliwe – mówi cytowany w oficjalnym komunikacie urzędu Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Dziś żoliborski urząd poinformował o przygotowaniach do realizacji II etapu budowy zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Anny German. To największa inwestycja oświatowa na Żoliborzu od lat. Sam budynek nabrał już pełnych kształtów. Obok budynków mieszkalnych na Żoliborzu południowym wyrosła ciemna bryła z kolorowymi panelami na wysokości okien. Całość imponuje swoim rozmiarem. Pierwszy etap inwestycji ma zakończyć się do 31 maja 2021 roku. Cała placówka pomieści około 800 uczniów szkoły podstawowej oraz 150 dzieci z przedszkola. „Uczniowie, oprócz swoich pomieszczeń klasowych, będą mieli do dyspozycji również pracownie. Cały kompleks został tak pomyślany (z biblioteką i salą), aby jednocześnie pełnić także funkcję lokalnego centrum kultury” – informuje urząd.

https://gazetazoliborza.pl/2020/11/szkola-przy-ul-anny-german-nie-zostanie-uruchomiona-w-2021-roku/

Teraz urząd przygotowuje się do realizacji drugiego etapu inwestycji. Na prace ogłoszono przetarg, który ma potrwać do 20 stycznia – wtedy poznamy wykonawcę. Drugi etap obejmuje wykonanie instalacji fotowoltaicznej, budowę boisk, dróg wewnętrznych, parkingu i wyposażenie terenu w takie elementy jak ławki czy stojaki rowerowe. Wykonawca ma wykończyć również trzecie piętro obiektu. W zakres prac wchodzi również wykonanie nowych nasadzeń zieleni oraz przebudowa fragmentu ulicy Anny German na odcinku przylegającym do placówki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h