Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:18

Nie żyje Andrzej Kawka, wieloletni rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Żoliborz

Znał każdego i o dzielnicy wiedział wszystko. Przez lata był rzecznikiem prasowym żoliborskiego urzędu, a także współautorem publikacji o historii Żoliborza i mieszkańcach dzielnicy.

„Umarł pan Andrzej Kawka, wieloletni rzecznik dzielnicy[…] Mieszkał na Sadach i wszystko wiedział, wszystkich znał, był pamięcią Żoliborza. Jeszcze rok temu nagrywałam jego wspomnienia w jego pokoiku w Urzędzie.” – napisała na facebooku żoliborska radna Donata Rapacka.

Przez prawie 24 lata pracował w urzędzie dzielnicy Żoliborz jako rzecznik prasowy. Funkcję objął w sierpniu 1996 roku. Dziś na stronie żoliborskiego urzędu pojawiło się wspomnienie o Andrzeju Kawce. „Przez te wszystkie lata był naszym kolegą. Cichy, spokojny, zawsze uczynny, często zamyślony. Swoim sposobem bycia potrafił zjednać sobie sympatię wielu osób. Miał niejedną pasję, ale największą był Żoliborz, jego mieszkańcy i historia. W zmarłym żegnamy osobę o szerokich horyzontach i wielkiej wiedzy, człowieka serdecznego, całym sercem oddanemu Żoliborzowi. Cześć Jego Pamięci!” – czytamy.

Odszedł Andrzej Kawka. 27 maja tego roku skończył 82 lata. Urodził się w roku 1938 roku. Dzieciństwo spędził na ... Opublikowany przez & nbsp; Wtorek, 8 Grudnia 2020

Dla miejskich dziennikarzy był niezwykle pomocny i był skarbnicą wiedzy na temat Żoliborza. Dla wielu mieszkańców nie był zwykłym urzędnikiem. Pasjonował się historią dzielnicy. „Tutaj mógł realizować swoją pasję kronikarską i kreatywność wydawniczą. Pragnął wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności "dla spraw i ludzi Żoliborza". Był współautorem wielu wydawnictw poświęconych historii Żoliborza i jego mieszkańców. Wiele opracowań powstało z jego inicjatywy i wewnętrznej potrzeby pielęgnowania, dokumentowania, przebiegu wydarzeń, ale i życiorysów i zachowywania w pamięci potomnych. Andrzej był bez reszty poświęcony swojej pracy. Można śmiało powiedzieć, że nią żył. Bystry, inteligentny, szanował ludzi, pielęgnował więzi. Na emeryturę odszedł w tym roku” – napisał żoliborski radny Marcin Kozaczuk.

Andrzej Kawka zmarł w wieku 82 lat.

fot. Urząd Dzielnicy Żoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ