Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 02:08
Reklama

Remont Rydygiera rusza... ponownie

Rozpoczął się kolejny akt remontu Rydygiera. Będą nowe miejsca parkingowe.

Dziś ruszają zapowiadane prace na ulicy Rydygiera na odcinku od  ulicy Anny German do ulicy Przasnyskiej. To fragment za remont, którego odpowiada deweloper realizujący inwestycje mieszkaniowa przy ulicy Rydygiera.

Przypomnijmy: przebudowa ulicy Rydygiera rozpoczęła się w październiku 2019 roku. W czerwcu tego roku wykonawca zgłosił gotowość do odbioru prac. Po roku od rozpoczęcia prac na ulicę Rydygiera wróciły autobusy, na które czekali mieszkańcy poprzemysłowej części ulicy Rydygiera. W ramach inwestycji powstały cztery zatoki dla komunikacji miejskiej, szerokie chodniki, ścieżka rowerowa i doświetlone przejścia dla pieszych. Ponadto wybudowano miejsca postojowe. W drugim etapie uzupełniono zieleń.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu.

W międzyczasie, w lutym 2020 roku do użytku oddano przedłużenie ulicy Rydygiera do Powązkowskiej. Za realizację tej inwestycji odpowiadał Dom Development.

https://gazetazoliborza.pl/2020/06/ulica-rydygiera-w-calosci-wyremontowana-ale-dopiero-na-koniec-roku/

Dziś mamy ulicę Rydygiera bez planowanego ronda na skrzyżowaniu z ulicą Przasnyską i rozkopanym fragmentem na odcinku od ulicy Przasnyskiej do Anny German. Zgodnie z umową z 2010 roku deweloper na wykonanie prac ma czas do końca roku. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że urząd porozumiał się z deweloperem w sprawie rozpoczęcia prac. Deweloper twierdził, że: „po 10 latach od zawarcia umowy na tyle zmieniły się okoliczności faktyczne, warunki techniczne oraz zakres prac jaki miałby być wykonany, że przebudowa ulicy Rydygiera wymaga uprzedniej zmiany treści umowy z zarządcą drogi.”

Dziś żoliborski urząd poinformował, że deweloper wykona ścieżkę rowerową, chodnik oraz miejsca parkingowe. Wkrótce pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. „Wykonawca zobowiązał się do ochrony rosnących tam drzew i zabezpieczenia ich przed zniszczeniem.” – poinformował urząd żoliborski urząd.

https://gazetazoliborza.pl/2020/11/przelom-w-sprawie-ulicy-rydygiera/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h