Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:07

Szkoła przy ul. Anny German nie zostanie uruchomiona w 2021 roku!

Przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz, poinformował podczas debaty samorządowej, że otwarcie szkoły przy ul. Anny German w 2021 roku jest niemożliwe. Żoliborz będzie jedyną dzielnicą w Warszawie, której się nie uda?

Nowy program

Chwilę po tym jak ogłosiliśmy nowy program "Polityka w obiektyw" (pierwszy odcinek można obejrzeć tutaj), w którym Jan Śpiewak i Maciej Orłoś komentują bieżące wydarzenia polityczne w kraju i na świecie (program odbywa się w każdy poniedziałek o 12.00), uruchomiliśmy program lokalny, o nazwie "debata samorządowa", w którym przedstawiciele dwóch największych klubów politycznych w dzielnicy Żoliborz, Koalicja Obywatelska (obecnie rządząca w dzielnicy), oraz Prawo i Sprawiedliwość (obecnie największa partia opozycyjna) dyskutują o najważniejszych sprawach dla Żoliborza

Zaskakująca deklaracja w sprawie szkoły przy ul. Anny German

W programie otrzymaliśmy niepokojąca informację o tym, że Szkoła przy ul. Anny German będzie gotowa do przyjęcia uczniów w lutym 2022 a w praktyce rekrutacja rozpocznie się dopiero na zajęcia w roku szkolnym od 1 września 2022r.

Z wielu rozmów na łamach Gazety Żoliborza, choćby z przewodniczącą komisji edukacji w radzie Warszawy, Dorotą Łobodą, dowiedzieliśmy się, że szkoła ma zostać uruchomiona od 1 września 2021 roku. Rozmowę z Dorotą Łobodą są dostępne na naszym kanale YouTube - tutaj i tutaj.

obejrzyj całą debatę samorządową

V-ce Renata Kaznowska prezydent Warszawy zaprzecza

O komentarz w do tej niepokojącej dla rodziców uczniów informacji, poprosiliśmy Panią Renatę Kaznowską, zastępcę prezydenta Warszawy, odpowiedzialna m.in. za oświatę - "Nie potwierdzam tej informacji. Dowiedziałam się o tym w piątek. Poprosiłam burmistrza Michalca aby to wyjaśnił. Nie widzę powodu dla którego szkoła miałaby stać pusta tyle miesięcy. Słyszałam, że to z powodu braku możliwości zgłoszenia jej do sieci szkół. Takie problemy już rozwiązywaliśmy w innych dzielnicach."

Komentarza udzieliła nam również Dorota Łoboda, przewodnicząca komisji edukacji w radzie Warszawy - "To, że szkoła zostanie oddana do użytku w 4. kwartale 2021 roku, czyli już po rozpoczęciu roku szkolnego nie oznacza, że może zacząć działać dopiero w kolejnym roku szkolnym. Oczywiście, że najłatwiej uruchamia się szkołę 1 września, ale nie oznacza to wcale, że inna data otwarcia placówki nie jest możliwa. Mieliśmy już takie sytuacje w innych dzielnicach. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby budynek stał pusty przez kilka miesięcy, podczas gdy sąsiednie szkoły borykają się z przepełnieniem."

https://gazetazoliborza.pl/2020/07/brakuje-8-mln-zl-na-dokonczenie-szkoly-przy-ulicy-anny-german/

debata samorządowa

debata samorządowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h