Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 02:01
Reklama

Nowe drzewa owocowe w parku Sady Żoliborskie?

Konsultacje społeczne w sprawie nowych nasadzeń dobiegły końca. Która koncepcja zwyciężyła?

Sady stały się źródłem dyskusji między mieszkańcami. Pojawiły się dwie koncepcje nasadzeń, jedna przewidywała wzbogacenie parku o nowe drzewka owocowe, według drugiej są one trudne w pielęgnacji, a spadające z nich owoce stwarzają zagrożenie poślizgnięcia się.

Komisja Ochrony Środowiska

9 listopada odbyło się posiedzenie komisji Samorządności i Dialogu Społecznego oraz Ochrony Środowiska. Podczas spotkania przedstawiono informacje o przebiegu konsultacji, uwagi i raport końcowy. – Raport końcowy jeszcze nie jest zatwierdzony, ale z info przedstawionych na posiedzeniu Komisji RD wynika, że... MIESZKAŃCY są w zdecydowanej większości za ZACHOWANIEM SADÓW OWOCOWYCH – piszą na swoim facebooku przedstawiciele stowarzyszenia Owocowe Sady Żoliborskie.

Według informacji podanych przez Łukasza Porębskiego: – W trakcie komisji Rady Dzielnicy prowadząca konsultacje przekazała, że większość mieszkańców tj. ponad 230 osób z 320, którzy wzięli udział w rozmowie, opowiedziała się za drzewami owocowymi. W trakcie rozmów mieszkańcy podkreślali też przywiązanie do Parku i jego szczególnego charakteru. Taki park, tworzony przez drzewa sadownicze, jest unikatowy w skali kraju, a być może jest jedynym takim parkiem w Europie. Mieszkańcy sadów podkreślali przywiązanie do tożsamości jaką niesie ze sobą Park jako sad drzew owocowych – komentuje radny.

To wspólne dobro

Z dobrodziejstw Sadów mogą korzystać wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Przechodząc przez park nie jest niczym niezwykłym zauważenie kogoś, kto zbiera jabłka do wiklinowego koszyka. We wrześniu i październiku żoliborskie owocobrania organizowała Sąsiedzka Inicjatywa Owocowe Sady Żoliborskie. Owoce zebrane podczas jednego z nich aktywistki podarowały żoliborskim samorządowcom. Pisaliśmy o tym w październiku:

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/dobrodziejstwa-z-sadow-zoliborskich-wyladowaly-w-urzedzie-dzielnicy-zoliborz/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h