Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:45

Uczniowie wprowadzają się do nowego budynku szkoły na Żoliborzu

Sale lekcyjne wyposażone są w projektory i tablice interaktywne, a w świetlicy uczniowie wypoczną na hamakach.

Od dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65 znajdującej się przy ulicy Mścisławskiej mogą korzystać z nowego budynku. Znajduje się tam 9 wyposażonych klas. Docelowo obiekt pomieści 225 dzieci oraz 20 osób personelu.

W miejscu gdzie znajduje się nowy budynek SP nr 65 była Stacja Pomp z 1930 roku. Była wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków. Składała się ze starej pompowni, studni zbiorczej oraz stróżówki. Architekci projektując nową część szkoły wkomponowali dwa istniejące wcześniej budynki. Starą pompownie wkomponowano w wejście do budynku szkoły, a studnia zbiorcza pełni funkcję korytarza w kształcie owalu. Stróżówka jest teraz budynkiem technicznym, gdzie znajduje się węzeł cieplny oraz hydrofornia.

Inwestycja w miejscu dawnej przepompowni była możliwa po dwuletnich negocjacjach i uzgodnieniach, które prowadził Grzegorz Hlebowicz, wiceburmistrz Żoliborza w poprzedniej kadencji, w celu pozyskania od wodociągów miejskich działek. Obecny zarząd z kolei pozyskał fundusze na budowę nowego gmachu.

Nowy budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze znajdziemy salę multimedialną dla 30 dzieci i pracownię komputerową, stołówkę, kuchnię i łazienki oraz sale gimnastyczną z zapleczem szatniowym.

Na piętrze znajduje się przeszklona świetlica, która za sprawą zawieszonych hamaków i materacy przypomina pokój do relaksu. Nad świetlicą znajduję się 9 sal lekcyjnych wyposażonych w tablice multimedialne, laptop dla nauczyciela i pojedyncze ławki dla uczniów. Wybudowany został także oddzielny plac zabaw dla dzieci.

- Otwarcie nowego budynku szkoły zbiega się w czasie z rozwojem epidemii koronawirusa i włączeniem Warszawy do tzw. strefy czerwonej. Musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, zadbać o bezpieczeństwo uczniów i personelu w szkole. Dobrze, że uczniów klas 1-3 możemy przenieść do nowego, w pełni samodzielnego budynku. Wszystkim klasom poprawią się  warunki do nauki, zmniejszy się tez zagęszczenie uczniów w szkole, co teraz jest bardzo ważne – mówi cytowana w oficjalnym komunikacie Renata Kozłowska, wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz.

Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wyniósł 13 mln 550,35 tys. zł.


paska 10

paska 10

SP_65_1

SP_65_1

SP_65_2

SP_65_2

SP_65_4

SP_65_4

SP_65_7

SP_65_7

SP_65_6

SP_65_6

SP_65_10

SP_65_10

SP_65_9

SP_65_9

SP_65_5

SP_65_5

SP_65_3

SP_65_3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h