Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 02:05
Reklama

Jest postęp w sprawie ulicy Rydygiera. Na takie informacje czekało wielu mieszkańców

Dwie linie autobusowe wracają na ulicę Rydygiera. Ważne informacje również dla kierowców: „Osoby, które będą utrudniać dokończenie prac oraz nie będą stosowały się do znaków, będą narażone na wzmożone kontrole Straży Miejskiej i Policji, a w niektórych przypadkach nawet na odholowanie pojazdu.” – informuje żoliborski urząd.

- Wiem, że dla mieszkańców przebudowa ulicy Rydygiera wiązała się z licznymi utrudnieniami. Jednym z najbardziej dokuczliwych był na pewno brak autobusu. Przywrócenie linii 221 było dla nas jednym z priorytetów i cieszę, że już w środę autobus wróci na swoją trasę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy cierpliwie oczekiwali na koniec prac i mam nadzieję, że ulica będzie służyła wszystkim mieszkańcom przez długie lata – mówi cytowany w oficjalnym komunikacie urzędu dzielnicy Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Od środy, 21 października, na przebudowywanym odcinku ulicy Rydygiera zatrzymywać się będzie również autobus linii 321, który wróci na swoją trasę.

Autobusy linii 221 pojadą trasą: Plac Niemena (ul. Powązkowska) – Elbląska (ul. Krasińskiego) – Przasnyska – Rydygiera – Anny German – Plac Grunwaldzki – ks. Boguckiego – Felińskiego – Dworzec Gdański.

Natomiast linia 321, od 21 października kursować będzie na trasie: Plac Wilsona – Plac Inwalidów – Plac Grunwaldzki – Anny German – Rydygiera – PKP Powązki – Powązki IV Brama – Powązkowska – Rondo „Radosława” – CH Arkadia.

Kierowcy muszą być czujni – wzmożone kontrole Straży Miejskiej i Policji

Jak informuje Urząd Dzielnicy Żoliborz do dokończenia pozostało oznakowanie poziome na ulicy Rydygiera. Zadanie utrudniają samochody zaparkowane w zatokach autobusowych, na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz przy wjeździe do garaży do budynku m.in. nr 11, 13 i 15.

„Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o stosowanie się do postawionych pionowych znaków o zakazie postoju i zatrzymywania się oraz o przeparkowanie swoich samochodów. Osoby, które będą utrudniać dokończenie prac oraz nie będą stosowały się do znaków, będą narażone na wzmożone kontrole Straży Miejskiej i Policji, a w niektórych przypadkach nawet na odholowanie pojazdu.” – apeluje żoliborski urząd.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/prace-na-ul-rydygiera-wznowione-urzad-dzielnicy-zoliborz-wyrecza-dewelopera/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h