Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:35

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Zawody deskorolkowe i pokaz zdjęć z arktycznego rejsu

Koronawirus pokrzyżował wam plany? Mamy dla was bezpieczne propozycje.

Bajkodzieło dla dorosłych „Opowieści z czasu snu”

Będzie to opowieść o Broldze, która wyśniła taniec, a tańcząc stawała się kangurem, dziobakiem, ptakiem oraz o wyśnionym narzeczonym z tradycji afrykańskiej, a także o snach, w których spotykamy naszych bliskich zmarłych.

– Naszymi gośćmi będą Beata Frankowska i Jarek Kaczmarek. Muzycznie wesprze ich Gwidon Cybulski, który zagra dla nas na balafonie, ngoni i djembe z tradycji Afryki Zachodniej, a także na gitarze i harmonijce. Będzie również śpiewał pieśni tradycyjne i autorskie – czytamy na stronie organizatora.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

16 października, godz. 19: 00
Przystanek Twórczość, ul. Dolnośląska 3

Potęga władzy(minionej)- spacer z przewodnikiem po Wojskowych Powązkach

„Spacer będzie opowieścią o czasach, "kiedy partia była bogiem", o mentalności i postawach epoki (homo sovieticus). O Polsce, która miała stać się rajem dla komunistów, o łączeniu się proletariuszy ponad granicami w kraju, w którym trudno było o paszport. Absurdy i wynaturzenia epoki, artyści urzeczeni nowymi ideami, poeci piszący pod dyktando, język propagandy i cenzura.”

Spacer co do zasady jest bezpłatny, po zakończeniu wydarzenia będzie można dać napiwek przewodnikowi.

17 października, godz. 15:00
Start przy bramie głównej cmentarza wojskowego na Powązkach.
Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

Zbiórka krwi na Młocinach

Co jakiś czas w różnych punktach Warszawy można spotkać czerwone autobusy z symbolami krwi na karoserii. To mobilne punkty poboru krwi. Tym razem jeden z nich znajdziemy przed Galerią Młociny. Współorganizatorem akcji jest bielański Klub Honorowych Dawców Krwi "Dar Serca". O jednej z ich akcji pisaliśmy w czerwcu.

https://gazetazoliborza.pl/2020/06/dziela-sie-krwia-i-ratuja-innym-zycie/

17 października, godz. 11:00 - 16:00,
Teren przed Galerią Młociny

Potockalife Contest vol. 2 – event deskorolkarski

To już druga edycja wydarzenia. Okoliczni skejterzy będą mogli spotkać się, wychillować i zdobyć kozackie itemy. „Zapewniamy dobry chill, pizze od Prima Pasta i wiele nagród. Wspomaga nas Miasto Stołeczne Warszawa i Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy”.

Podczas eventu będą rozgrywane 3 konkurencje:

JAM - Przejazdy odbędą się po całym parku w minutowych przejazdach. Ze wszystkich uczestników wybranych zostanie 8 osób do finału, w którym dostaną po 1.5 min na przejazd. Z ósemki finalistów nagrodzone zostaną trzy najlepsze osoby. Organizator przewiduje również wyróżnienie dla najlepszej dziewczyny i najlepszego młodego skejta.

BEST TRICK - Odbędzie się na krawężnikach Deskshopu. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze triki. Pokażcie swoją kreatywność

GIFT 4 TRICK - Konkurencja G4T odbędzie się na całym funboxie. Organizatorzy będą rozdawać fanty za każdy dobry trick.

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

17 października, godz. 11:00
OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1

Leśne szkice z natury – warsztaty malowania techniką akwareli

Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Frączak. - Zapraszamy na warsztaty, podczas których pochylimy się nad okazami leśnej przyrody. Spróbujemy przenieść ich urok na papier za pomocą akwareli. Nie martwcie się o materiały plastyczne, będą dostępne na miejscu - czytamy na stronie wydarzenia.

Aby wziąć udział należy się wcześniej zapisać klikając w ten link.

17 października, godz. 11:00
Miejsce Aktywności Lokalnej na Młocinach, ul. Samogłoska 9a/3

Joga dla każdego!

Zajęcia poprowadzi Olga Klochko, certyfikowana nauczycielka jogi w stylu hatha-vinyasa. Jogą zafascynowała się w Korei Południowej podczas studiów. – W dzisiejszych czasach wszyscy musimy o siebie troszeczkę bardziej dbać. Joga jest na to mega sposobem, dlatego zapraszam na wspólną praktykę! – zachęca na stronie wydarzenia Olga.

Obowiązują zapisy przez maila [email protected] lub pod numerem telefonu: 572 726 768

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

17 października, godz. 12:00
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, ul. Marii Kazimiery 20/1  

Arktyczny rejs - jachtem u Czukczów, Eskimosów i Inuitów

Pokaz zdjęć Moniki Witkowskiej, która przez trzy miesiące żeglowała wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki. Monika odpowie między innymi na pytania: Jakie są sposoby Czukczów na obronę przed atakiem niedźwiedzi polarnych? Czy Eskimosi rzeczywiście całują się nosami? Co jest smaczniejsze: słonina wieloryba, mięso foki czy woła piżmowego? Czym się różni sztorm na Morzu Czukockim od sztormu na Morzu Beringa? Jak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów? Jak zrobić aby dzień trwał 48 godzin?

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

18 października, godz. 12:30
Kino Wisła, Plac Wilsona 2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h