Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:07
Reklama

Część żoliborzan uważa, że Covid-19 nie istnieje

W weekend, w największej grupie zrzeszającej mieszkańców Żoliborza, "Żoliborz - Platforma Sąsiedzka" przeprowadzono ankietę dotyczącą tego, czy mieszkańcy Żoliborza wierzą w istnienie Covid - 19. Wynik może zaskakiwać.

Wierzysz w Covid-19?

"Ogólnopolskie badania pokazują, że 17% Polaków, uważa, że COVID-19 w ogóle nie istnieje. Jako pismak, jestem ciekawy jak wygląda to na Żoliborzu. Wierzycie w istnienie COVID-19?" - tak brzmiało pytanie zadane w grupie. W ankiecie wzięło udział blisko 700 osób a jej zasięg to 6,5 tysiąca osób.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/ruszyl-miejski-program-szczepien-przeciwko-grypie/
Merytoryczna dyskusja

Zdecydowana większość biorących udział w dyskusji osób, argumentowała istnienie Covid-19 wynikami badań, które potwierdzają obecność wirusa, podkreślając fakt, który nie pozostawia miejsca na wiarę.
"Ale co to za pytanie? Co ma do tego wiara? Czy mogę jutro przestać wierzyć w nowotwory? „Brak wiary” w takich przypadkach to po prostu zazwyczaj wyparcie..." - napisała Anna Wieczorek

Wirus to nie jest kwestia wiary lub niewiary jak Boga. Zarówno twierdzenie "wierzę w wirusa" jak i "niewierze w wirusa" jest błędne bo kłóci się z faktami i danymi naukowymi, wirus istnieje więc w jego przypadku nielogicznym jest sprowadzanie go do wiary, nie trzeba czegoś widzieć żeby istniało. Co innego rozdmuchanie pandemii przez media, wprowadzanie durnych obostrzeń jak maseczki i nieprzygotowanie służby zdrowia na jesień. Te wszystkie łzawe tytuły rzucane przez media trafiają na podatny grunt ludzi kierujących się bardziej emocjami niż refleksją. Wśród nich nie ma mowy o empatii dla osób, które umierają w samotności na oddziałach szpitalnych, dla tych którzy nie mogą otrzymać wymaganej opieki lekarskiej, dla dzieci zabieranych matkom zaraz po porodzie, dla kobiet w ciąży które umierają po poradzie lekarskiej przez domofon, no bo jest covid i on jest najważniejszy. Co prawda nie będzie go wśród pierwszych 28 bezpośrednich przyczyn zgonów, ale jest i o nim się teraz mówi, więc na nim trzeba się skupić. Przecież to jest paranoja. Mądre głowy już w maju mówiły że na jesieni będzie ciężko bo do covida dojdą inne choroby sezonowe i służba zdrowia się zapcha. Czy w kampanii wyborczej ktoś poruszył ten temat? Czy społeczeństwo tego oczekiwało? Oczywiście że nie, ekscytowało się tym czy LGBT to ludzie, to był najważniejszy temat pomiędzy sezonami chorób zakaźnych. Wstyd że gra się ułomnością ludzi łatwo sterowalnych i to jeszcze nad grobami zmarłych z winy obłąkanych decyzji tego zapleśniałego rządu - napisał z kolei Piotr Opawski

Wynik Ankiety

W ankiecie zagłosowało 623 osoby, z czego 93% (579 osób) zagłosowało "Tak" w ankiecie, 7% (44 osoby), zagłosowały, wybierając "Nie" w pytaniu, tym samym twierdząc, że wirus nie istnieje.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/bezplatne-testy-na-koronawirusa-na-zoliborzu-i-bielanach/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ