Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:55

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Festiwal StreetFoodu, wystawa „Ostatnie takie lato” i koncert Moniki Kowalczyk

Jakie atrakcje czekają na nas w pierwszy weekend października? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie wydarzeń na Żoliborzu i Bielanach.

Żoliborski Festiwal StreetFoodu x Festiwal Kolorów

Impreza zacznie się w piątkowe popołudnie i będzie trwała aż do niedzieli. „Serdecznie zapraszamy na »Żoliborski Festiwal Streetfoodu x Czas na Żoliborz x Festiwal Kolorów« Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! Specjalnie dla was zaprosiliśmy kuchnie z całego świata. Już niebawem prezentacja poszczególnych FoodTruck-ów.

Nie zabraknie również innych atrakcji, zabaw oraz konkursów z nagrodami. Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych” piszą na stronie wydarzenia organizatorzy.

Podczas imprezy będzie oferowany szeroki wachlarz dań z całego świata. Hot dogi, pizze, burgery, kuchnia włoska, wietnamska i orientalna to wszystko czeka na Was w Parku Żeromskiego od piątku do niedzieli.

2 - 4 października, start w piątek o 15:00
Park Żeromskiego

Link do wydarzenia tutaj

Ostatnie takie lato | wystawa

Po piątkowym uniesieniu gastronomicznym czas zaspokoić również duszę.

–Wystawa „Ostatnie takie lato”, to projekt spontaniczny – czytamy na stronie wydarzenia – Pomysłodawcami projektu są Bartek Wieczorek, Wiktor Malinowski i Maksym Rudnik, którzy do współpracy zaprosili fotografki i fotografów ze swojego najbliższego otocznia. Na wystawie oprócz zdjęć trójki pomysłodawców prace zaprezentują: Jan Jurczak, Paweł Kocan, Yulia Krivich, Milena Liebe, Dawid Misiorny, Kajetan Plis, Krzysztof Powierża, Sara Szymańska i Nadia Szymańska.

Tematem przewodnim wystawy będzie spojrzenie na okres pandemii z perspektywy każdego z autorów. – Ta wystawa to nasze prywatne sprawy, które wyciągamy na widok publiczny –mówią pomysłodawcy wydarzenia.

Godziny otwarcia wystawy:
3 października (sobota), godz. 15.00 - 23.00
4 października, (niedziela), godz. 12.00 - 21.00
Dom Publiczny, ul. A. Felińskiego 6.

Link do wydarzenia tutaj.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Tradycyjnie już, w każdą sobotę, na Żoliborzu odbywają się Targi Śniadaniowe. To już ósma edycja imprezy, na której każdy fanatyk dobrej gastronomii znajdzie coś dla siebie. – Targ Śniadaniowy to idealne miejsce dla poszukujących kulinarnych ciekawostek. Co weekend czeka na Was kilkadziesiąt stoisk z jedzeniem. Wystawcy się zmieniają, więc za każdym razem jest trochę inaczej – czytamy na stronie targsniadaniowy.pl.

Wstęp jest bezpłatny.

Link do wydarzenia tutaj.

W ramach Targu odbędzie się również Garażówka Dla Dzieci. Tu najmłodsi mogą sprzedać nieużywane już zabawki ucząc się przy okazji zaradności, przedsiębiorczości i komunikacji.

Link do strony wydarzenia znajduje się tutaj.

3 października (sobota), godz. 9:00 – 16:00
Skwer w rogu ulicy Śmiałej i al. Wojska Polskiego.

Koncert Moniki Kowalczyk w Podziemiach Kamedulskich, 4 października

Kolejny koncert z cyklu Piosenki autorskiej w Podziemiach Kamedulskich. Tym razem swój recital zaprezentuje Monika Kowalczyk, młoda artystka z Lublina. W 2017 roku wydała swoją pierwszą EPkę. Zawarła w niej swoje przemyślenia i refleksje na temat życia i miłości. – Łagodność i siła, melancholia i światło w towarzystwie kosmicznych efektów gitarowych i ciepłych brzmień ukulele – czytamy o jej twórczości na stronie organizatora.

Wstęp jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. W przypadku wyczerpania limitu miejsc o wstępie decyduje kolejność przybycia chętnych.

4 października (niedziela), godz. 17:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3

Kampinos 1863 - piesza ekspedycja historyczno – survivalowa

Łukasz Tulej i Mateusz Napieralski poprowadzą warsztaty historyczno – survivalowe, których motywem przewodnim będzie powstanie styczniowe.

– Podczas wyprawy dowiemy się jak wyglądała kuchnia powstańcza, warunki życia w lesie, weźmiemy udział w pokazie pozyskiwania wody pitnej poprzez użycie polowego filtru do wody. Dowiemy się też jakich sposobów używali powstańcy aby zmylić przeciwnika i jak radzili sobie w puszczy uciekinierzy z branki warszawskiej, którzy ruszyli w styczniu 1863 r. do kampinoskich lasów, by zorganizować się w oddział powstańczy – czytamy w opisie wydarzenia.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Projekt Kampinos 1863 jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski z Programu Patriotyzm Jutra.

4 października (niedziela), godz. 10: 00
Start i meta: początek szlaku niebieskiego w Laskach, przystanek Sokołowskiego 01.


Zoliborski-fetiwal-foodtruckow

Zoliborski-fetiwal-foodtruckow

wystawa-ostatnie-takie-lato

wystawa-ostatnie-takie-lato

kampinos-1863

kampinos-1863

monika-kowalczyk-w-podziemiach-kamedulskich-1

monika-kowalczyk-w-podziemiach-kamedulskich-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 4 km/h