Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:45
Reklama

Budowa ronda na Krasińskiego opóźniona

Cięcia budżetowe przesunęły realizację ronda. Mocna interwencja radnych.

O planach dotyczących jednego z newralgicznych skrzyżowań na terenie Żoliborza Południowego mówi się od dawna. Skrzyżowanie ulic Krasińskiego z Przasnyską ma zmienić się w rondo. Kiedy to się stanie?

W grudniu, stołeczni radni uchwalili budżet na 2020 rok, w którym znalazły się środki przeznaczone na budowę ronda u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską. Inwestycję podzielono na dwa etapy. Część projektową i budowlaną. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w 2022 roku. Już dziś wiadomo że tak się nie stanie.

O rondo na Krasińskiego zabiegali mieszkańcy

Wczoraj stołeczni radni przyjęli zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Warszawy na lata 2020-2050. Proponowane zmiany, zarówno w WPF jak i budżecie na obecny rok, wynikają ze spadku dochodów i wzrostu bieżących wydatków będących skutkiem ograniczeń związanych m.in. z pandemią koronawirusa. - Mamy kryzys. Megapoważny kryzys spowodowany tym, co dzieje na świecie, ale i polityką rządu PiS - mówił podczas wczorajszej sesji Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W proponowanych przez ratusz zmianach w WPF budowa ronda u zbiegu ulicy Krasińskiego i Przasnyskiej miała być przesunięta na 2025 rok. Dzięki interwencji Doroty Łobody i innych radnych miejskich udało się nieco przybliżyć w czasie budowę ronda. Środki na tę inwestycję zarezerwowano więc na 2022 i 2023 rok.

https://gazetazoliborza.pl/2019/04/skrzyzowanie-przasnyskiej-z-krasinskiego/

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia Zarząd Dróg Miejskich poinformował o otwarciu ofert na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do przebudowy trzech skrzyżowań : ul. Krasińskiego z Przasnyską na Żoliborzu, ul. Powązkowskiej i Obrońców Tobruku na granicy Bielan z Bemowem i ul. Smoczej ze Stawkami na Muranowie. „Lokalizacje te zostały wybrane na podstawie wyników audytów bezpieczeństwa ruchu drogowego i wniosków mieszkańców.” – informowali wówczas drogowcy.

W kwestii budowy ronda na Krasińskiego utworzono petycję, którą poparło ponad 500 osób. To jedno z niebezpieczniejszych miejsc w poprzemysłowej części Żoliborza, gdzie dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa przez kierowców, a także potrąceń pieszych. Ponad tydzień temu w okolicy skrzyżowania z ulicą Przasnyską, na przejściu dla pieszych w ulicy Krasińskiego potrącono dziecko przejeżdżające na rowerze.

https://gazetazoliborza.pl/2020/09/wypadek-na-zoliborzu-do-potracenia-doszlo-na-przejsciu-dla-pieszych/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h