Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:18
Reklama

Koronawirus wśród nauczycieli z Żoliborza i Bielan

W Warszawie na kwarantannie jest aktualnie kilkuset uczniów, kilkudziesięciu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Jak poinformował stołeczny ratusz, obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jedynym przedszkolu na Bemowie. Przedszkolaki mają wrócić do placówki prawdopodobnie po 25 września. 

Łącznie w dziewięciu warszawskich placówkach część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie. Są to szkoły podstawowe specjalne, zespoły szkół i szkoły podstawowe oraz przedszkola ze Śródmieścia, Wawra, Rembertowa, Woli, Mokotowa i Pragi-Północ. Uczniowie będą uczyć się zdalnie do 23-27 września zaś w jednej ze szkół specjalnych do końca grudnia tego roku.

Trzy placówki czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć. Są to liceum i szkoła podstawowa w Śródmieściu oraz zespół szkół na Bielanach.

- Dynamika niestety wzrasta. Po pierwszym tygodniu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, po drugim 35, a teraz mamy 61. Kwarantanną od 1 września objęto łącznie już ponad tysiąc osiemdziesięciu uczniów i nauczycieli a sygnały o zagrożeniu otrzymaliśmy z ponad stu z 700 naszych placówek - informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Do miasta – od 1 września – wpłynęło już 105 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego COVID-19, od 21 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 33 szkół podstawowych, 16 zespołów szkół, 20 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 4 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących.

356 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 295 uczniów (wraz z rodzicami), 54 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi.

Od 1 września w warszawskich placówkach edukacyjnych odnotowano 61 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa.

Koronawirusem zakażonych było 21 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra, Bemowa, Żoliborza i Rembertowa. Stołeczny ratusz nie podaje listy konkretnych placówek.

Wśród uczniów wynik okazał się pozytywny 35 osób ze szkół ponadpodstawowych, bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego oraz szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Pragi-Północ, Wawra, Bemowa, Targówka, Woli, Bielan i Rembertowa oraz u 2 dzieci z przedszkola na Bemowie.

Testy wykazały obecność koronawirusa u 5 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie i na Żoliborzu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ