Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:51
Reklama

Pelikan, żaba i czapla na Kępie Potockiej

Do grona nowych zwierząt wkrótce dołączy niedźwiedź i orzeł oraz dwie sowy.

W Parku Kępa Potocka w ostatnich tygodniach jeden z pni zyskał nowe oblicze. To efekt realizacji projektu, który wybrano w głosowaniu przeprowadzonego w ramach Budżetu Obywatelskiego. „Pień nadziei”, bo tak nazywa się projekt obywatelski, zakłada powstanie łącznie trzech rzeźb. Wykorzystane do tego zostaną pnie chorych drzew, które zamiast wycięcia mają uatrakcyjniać okolicę.

Obecnie możemy już podziwiać pierwszą rzeźbę, która przedstawia pelikana z rybą, żabę i czaplę. W planach są jeszcze dwie rzeźby z drewna. „Spacerując po parku rozglądajcie się i szukajcie wkrótce niedźwiedzia oraz orła  i dwóch sów” – czytamy w komunikacie żoliborskiego urzędu.

Rzeźba, którą dziś możemy podziwiać wykonał Andrzej „Andre” Zawadzki. Artysta rzeźbiarz  jest autorem m.in. drewnianych rzeźb na placu Baśniowym na Ochocie. Wydawać się może, że same rzeźby, a zwłaszcza detale powinno wykonywać się małymi i pozwalającymi na precyzję narzędziami. Nic bardziej mylnego, bo Andre wykonuje swoje rzeźby przy użyciu piły mechanicznej.


Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h