Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 03:31

Warszawska Szkoła Filmowa wspiera Białoruś

Takiej solidarności dawno u nas nie było. Ciekawy pomysł na wsparcie dla Białorusi. – Mamy kilku fantastycznych studentów z Białorusi i należy się z nimi i ich narodem solidaryzować– mówi Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki. – Pamiętam jak było za czasów Solidarności, kiedy naszą pokojową rewolucję cały świat popierał i solidaryzował się z nami. I ja myślę, że my powinniśmy robić tak samo. Solidarni z Białorusią! Warszawska Szkoła Filmowa jako miejsce skupiające i wspierające młodych twórców z całego świata, nie pozostaje obojętna na wydarzenia, które mają miejsce na Białorusi. Wraz ze swoimi studentami pochodzącymi z Białorusi rozpoczęła akcję #SingUp4Belarus. Na Białorusi trwają powyborcze protesty. Na ulice wyszły tłumy ludzi domagających się praworządności i stworzenia demokratycznego państwa. W akcie solidarności z Białorusinami Polacy śpiewają utwór Jacka Kaczmarskiego „Mury”, która stała się pieśnią protestujących Białorusinów.
Jaki jest cel akcji?
Pieśnią protestujących Białorusinów stał się utwór „Mury” autorstwa Jacka Kaczmarskiego. Wykładowcy, pracownicy i studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej w geście solidarności wykonali fragment utworu w języku białoruskim i polskim.
 Do akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy samemu zaśpiewać i nagrać własną wersję refrenu utworu „Mury” po polsku i białorusku, dodać hashtag #SingUp4Belarus i udostępnić na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Niech Białorusini nas usłyszą, niech wiedzą, że Polacy nie są obojętni na koszmar, który odbywa się tuż za naszymi granicami. Można też udostępnić wideo zrealizowane przez studentów uczelni z hashtag.” – apeluje Warszawska Szkoła Filmowa.
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ