Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:53

Sympatycy Hołowni spotkali się na Żoliborzu

W środę w Parku Żeromskiego widoczny był żółty kolor. To za sprawą setki osób, którzy spotkali się w okolicach Prochowni. Celem spotkania było ustalenie dalszych kierunków działania zainicjowanego przez Hołownię ruchu Polska 2050. – Szymon Hołownia po wyborach wiele razy mówił: „my się nigdzie nie wybieramy, dalej robimy tę robotę”. I my, jako Ekipa Szymona, a za chwilę członkowie obywatelskiego ruchu Polska 2050, spotkaliśmy się właśnie po to, żeby tę robotę zaplanować i zrobić – mówi Regina Chrząszcz, koordynatorka bielańskiej grupy wolontariuszy.
Polska 2050 ma skupiać się na działaniach społecznych i obywatelskich
Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli ruchu Polska 2050, którzy w czasie kampanii zasilali szeregi sztabu Szymona Hołowni. Na pytania wolontariuszy odpowiadali m.in. Łukasz Krasoń, doradca ds. osób z niepełnosprawnością i świetny mówca motywacyjny, Stanisław Zakroczymski, koordynator ds. programowych, oraz Michał Kobosko, pełnomocnik wyborczy. Przedstawili również założenia programowe ruchu Polska 2050. Polska 2050 to jedna z trzech gałęzi powoływanego obecnie ruchu Szymona Hołowni, która będzie się skupiać na działaniach społecznych i obywatelskich. Pozostałe dwie będą dotyczyć działalności eksperckiej i politycznej.
Wolontariusze dla Bielan i Żoliborza – czym się zajmują i będą zajmować?
– Podczas pandemii szyliśmy maseczki dla szpitali, robiliśmy zakupy seniorom, przygotowaliśmy też stronę pomocni.info z kontaktami przydatnymi dla osób w trudnej sytuacji życiowej, zorganizowaliśmy akcję sprzątania Parku Młocińskiego i pikniki sąsiedzkie, m.in. na Kępie Potockiej, a także kilkanaście zbiórek rzeczowych dla różnych fundacji. Ostatnio, już po kampanii, zebraliśmy wspólnie zapas karmy i inne potrzebne rzeczy dla Fundacji dla Szczeniąt Judyta i przez weekend pomagaliśmy w schronisku. Co wtorek i piątek spotykamy się na Wolumenie, żeby zebrać ścinki warzyw, które przekazujemy później do Fundacji Przygarnij Królika – dodaje Emilia Wawryniuk, która koordynuje działania grupy żoliborskiej. To bieżące działania wolontariuszy, a w planach na najbliższe dni i tygodnie zamierzają uporządkować groby powstańców i żołnierzy polskich na Cmentarzu Wawrzyszewskim. W ramach swojej działalności zapowiadają również podjęcie działań ekologicznych, w ramach których mieszkańcy Bielan i Żoliborza będą uświadamiani jak kluczowe dla środowiska jest ograniczanie zużycia torebek foliowych i dbanie o wspólną przestrzeń. – Będziemy pomagać, sprzątać, działać, uświadamiać. Jednym słowem: będzie nas widać! – zapowiada Regina. fot. Piotr Drac
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h