Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:01
Reklama

Licytacja sprzętu i pozew zbiorowy byłych pracowników przeciwko KSW Gym

Czarne chmury zawisły nad siłownią KSW Gym zlokalizowanej przy ul. Rydygiera 19. 2 lipca odbędzie się licytacja sprzętu, będąca skutkiem zbiorowego pozwu byłych pracowników oraz mieszkańców wspólnoty za zakłócanie miru domowego.
Licytacja komornicza i pozew zbiorowy
2 lipca rozpocznie się druga licytacja komornicza, w której do kupienia będą ruchomości  z KSW (pełen wykaz licytacji tutaj). Podczas pierwszej licytacji, komornik sądowy odnotował skargę potencjalnego nabywcy, że nie został on wpuszczony do lokalu, czyli de facto nie mógł wziąć w niej udziału. Licytacja jest wynikiem decyzji sądu, w sprawie pozwu byłych pracowników KSW Gym, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za swoją pracę.  Zarówno w mediach społecznościowych jak i internecie można znaleźć bardzo wiele komentarzy byłych pracowników. Jako były pracownik mogłabym godzinami opowiadać o tym miejscu, które rujnowane jest przez Dyrektora Operacyjnego Karola K. Rozstałam się z firmą z końcem listopada 2019 roku, nie przyjęłam przedłużenia umowy zlecenie. Jednocześnie chciałabym sprostować, iż nie zostałam zwolniona dyscyplinarnie jak przedstawia to Pan Karol K., nawet ze względu na rodzaj umowy można to wywnioskować. Do dnia dzisiejszego firma nie rozliczyła ze mną zaległości z tytułu kilkumiesięcznego wynagrodzenia. Sprawa kierowana jest na drogę sądową. Dodam, że w obecnej chwili kontaktują się ze mną byli pracownicy, którzy są w takiej samej sytuacji. Pan Karol zmienia numery telefonów, blokuje byłych pracowników w mediach społecznościowych, zastrasza by zataić swoje postępowanie i niewypłacalność. - napisała Pani Marlena Maj, deklarująca, że jest jedną z byłych pracowniczek.
Pozwy mieszkańców
Na zakłócanie miru domowego, drgania, grzmoty, głośną muzykę, okrzyki waleczne, skarżyli się również mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Rydygiera 19, którzy chcą pozostać anonimowi. Z naszych informacji wynika, że co najmniej dwa pozwy (z tego jeden pozew od 3 odrębnych mieszkań) z artykułu 144 są obecnie w procesie sądowym Pozwów jest dużo więcej, ale wiele osób boi się tych ludzi z nimi nie da się normalnie współżyć, policja podejmowała tam już kilkanaście interwencji, a były były zarządzający KSW Pan Karol Kosak,  obiecywał wielokrotnie, kilka lat temu, że wygłuszy siłownie. Oczywiście kłamał - mówi Gazecie Żoliborza jedna z mieszkanek.
Nieuzasadnione pobieranie opłat abonamentowych
Według niektórych byłych klientami siłowni, pobierane są opłaty z zarejestrowanych kart, po zakończeniu współpracy w ramach abonamentu. Pobrali bezprawnie pieniądze z karty, pomimo zakończonej umowy. Nie chcą oddać, zero kontaktu. NIE POLECAM! Oszuści i krętacze! - napisała w ocenie firmy w Google, Pani Agnieszka Rogala.
Bezumowne korzystanie z części wspólnych.
Wspólnota mieszkaniowa Rydygiera 19 złożyła do sądu pozew o bezumowne korzystanie z części wspólnych, chodzi konkretnie o duży logotyp wiszący nad wejściem do siłowni, które jest również wejściem wspólnym dla pozostałych mieszkańców nieruchomości.
Pracujemy nad poprawą relacji
Poprosiliśmy o komentarz nowych właścicieli: Zarówno kwestia licytacji, jaki temat zakłócania miru domowego jest nam jako zarządowi nowej spółki, która będzie prowadzić klub w budynku przy ulicy Rydygiera 19 od dnia 3 lipca znany. Podjęliśmy już pierwsze rozmowy z głównymi zainteresowanymi sprawą, i wyrażamy całkowitą chęć i wolę dojścia do porozumienia. Naszym podstawowym celem i wyzwaniem na dzień dzisiejszy jest dopełnienie wszystkich formalności związanych ze zmianami spółki, a następnie poczynimy odpowiednie kroki w kierunku rozwiązania spraw powyższych. Stanowisko nowego zarządu jest jasne, to zupełnie nowa karta w historii tego miejsca i odcinamy się grubą kreską od dotychczasowych ruchów podejmowanych przez poprzedni zarząd. Głęboko wierzę, że miejsce, które przecież już kocha wielu Żoliborzan, w najbliższych latach kojarzone będzie jako miejsce mające dawać radość, szczęście oraz zdrowie. Taki stawiamy przed sobą cel. Od 3 lipca nowym właścicielem klubu będzie spółka Agatum, reprezentowana przez Patryka Bieleckiego, Katarzynę Poziomecką oraz Tomasz Sowińskiego - powiedział Pan Patryk Bielecki, jeden z właścicieli.
Dołącz do społeczności Gazety Żoliborza. Rusza zbiórka na Patronite
   

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h