Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:38

Niespodziewany wynik sondy wyborczej na Żoliborzu - Konfederacja bardzo wysoko

W ostatnich dniach na łamach portalu www.gazetazoliborza.pl przeprowadzono sondaż dotyczący preferencji Politycznych na Żoliborzu, przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Dzień przed ciszą wyborczą, sondaże wyborcze pokazują nieznaczną Przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicja Europejską 36 do 34, co może być nawet błędem statystycznym.

W większości sondaży widoczny jest systematyczny wzrost poparcia dla ugrupowania Konfederacji Korwin-Mikkego, która zrzesza środowiska narodowościowe i prawicowe. Ich poparcie widać również w sondzie Gazety Żoliborza, gdzie ugrupowanie to zajęło wysoką, drugą pozycję, uzyskując 20% poparcia i spychając Prawo i Sprawiedliwość na trzecią lokatę z 13,3% głosów, który nieznacznie wyprzedził Wiosnę Biedronia 10,7% głosów.

Absolutnym liderem tej sondy jest Koalicja Obywatelska, która uzyskała 40,7%.

Próg wyborczy przekroczyły jeszcze dwie partie Lewica Razem uzyskując 5,4% głosów oraz Polska Fair Play otrzymując również 5,3% głosów. Do parlamentu Europejkiego nie dostałby się Kukiz'15 otrzymując 4,7% głów, co jest zbieżne z sondażami ogólnopolskimi.


sonda wybrocza

sonda wybrocza


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h