Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:02

Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu

Przegląd wydarzeń kulturalnych (i nie tylko) na cały tydzień.
Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu
Filmowy Klub Wkurzonych

Źródło: ffreepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • wydarzeniach kulturalnych, inicjatywach sąsiedzkich, zajęciach, warsztatach
  • terminarzu wydarzeń
  • zasadach uczestnictwa

𝟭𝟴 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝗽𝗼𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗲𝗸)

Szilárd Piano Project 
Szilárd Balanyi, pianista zespołu Quimby, założył w 2002 roku swoją solową produkcję pod nazwą SZILÁRD, gdzie skupił się na łagodniejszych, chwytliwych melodiach i chwytających za serce partiach fortepianu. Do tej pory wydał cztery albumy, EP-kę z remiksami i tuzin singli, które zachowały soulowy, jazzowy styl, z nawiązującą do świata popu nutą muzyki elektronicznej.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
19.00

Klub Gier Planszowych 
Głównym celem klubu jest integracja lokalnej społeczności. Gry planszowe mają wartość edukacyjną, uczą zasad fair play, ale najbardziej zależy nam, abyśmy razem spędzili czas w miłej atmosferze.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17.00-19.00

Joga dla Seniora
Zajęcia z instruktorem jogi.
Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
16.00-17.00


 𝟭𝟵 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝘄𝘁𝗼𝗿𝗲𝗸)

Filmowy Klub Wkurzonych
Musimy porozmawiać. Różnimy się, mamy różne poglądy i różnie patrzymy na świat. Często wkurzają nas te same kwestie, ale nie zawsze z tych samych powodów. W rozładowaniu napięcia może pomóc nam kino, które prowokuje prawdziwy dialog. Dołącz do Filmowego Klubu Wkurzonych, w którym spotykamy się, żeby porozmawiać, poznać różne punkty widzenia i zobaczyć, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
18.00

Międzypokoleniowe, świąteczne spotkanie z mieszkańcami
Warsztaty wielkanocne w ramach Partnerstw Lokalnych "Żoliborz Oficerski".
Szkoła Podstawowa nr 392 
14.30

„Literaccy patroni żoliborskich ulic” 
Prelekcja połączona z prezentacją i zakończona quizem z nagrodami. Podczas wykładu połączonego z prelekcją seniorzy dowiedzą się o historii jednej z ulic Żoliborza oraz uzyskają informację o samym pisarzu.
Punkt Seniora „Piękny Brzeg” 
13.30

Przedszkolak w Bibliotece 
Zapoznamy dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i przeczytamy ulubione bajki i opowiadania. 
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
11.00-11.30 
Zapisy pod numerem tel. 22 633 90 80

Sztuka dobrostanu 
Ruch, oddech, relaks: sesja S.O.S ciało - zdrowy kręgosłup z elementami jogi. Podczas sesji uczestnicy zadbają holistycznie o swoje ciało i dobre samopoczucie. Zwiększą świadomość ciała i priopriocepcję (czucie głębokie). Sesja ukierunkowana na zadbanie o plecy, kręgosłup i biodra, które często cierpią wskutek siedzącego trybu życia.
Centrum Lokalne Żoliborz
18.00-19.30
Zapisy na strefazajec.pl

Grupa dziergająco-szydełkująca 
Sąsiedzka grupa dziergająco-szydełkująca wzajemnie się inspiruje i spędza czas w kreatywnym towarzystwie. Milej dzierga Ci się w towarzystwie niż w samotności? Masz druty i nie wiesz jak ich używać? Chcesz zrobić swój pierwszy szalik? Pomożemy!
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17.00-19.30

Kółko Szachowe
Zapraszamy wszystkich miłośników szachów, bez względu na wiek czy umiejętności. Udostępniamy szachownice oraz zegary szachowe, nauczymy podstaw gry.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17.00-19.00

Bezpłatne konsultacje z matematyki i geometrii wykreślnej 
Konsultacji udziela doświadczona nauczycielka akademicka, emerytowana wykładowczyni Politechniki Warszawskiej, wolontariuszka Czytelni Pod Sowami.
Czytelnia Pod Sowami
15.30-17.30


𝟮𝟬 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝘀́𝗿𝗼𝗱𝗮)

Robimy motanki 
Wiosenny warsztat: powitamy wiosnę robiąc motane lalki, zgodnie ze słowiańskim zwyczajem! Motanki to lalki magiczne motane z nici i skrawków materiału bez użycia igieł i nożyczek. Z tradycyjnymi obchodami równonocy wiosennej związane są lalki Maslenice, których zadaniem była opieka nad domem oraz przynoszenie dobrobytu i słonecznej energii na cały rok.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17.00-19.00

Klub Podróżników Neli Małej Reporterki 
Zapraszamy młodych pasjonatów podróży na spotkania Klubu Podróżników Neli Małej Reporterki. Podczas zajęć dzieci poznają dalekie kraje i inne kultury. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat.
Biblioteka dla Dzieci nr XX
16.30-18.00
Zapisy pod numerem tel. 22 839 04 20

Chór Mam 
Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Więcej informacji na Facebooku na grupie "Chór Mam na Żoliborzu".
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
10.00-11.30

Kawiarenka sąsiedzka 
Zapraszamy na pogaduchy przy herbatce i ciastku w sąsiedzkim gronie! Zapewniamy miłą atmosferę, puzzle, książki. Zachęcamy do przyniesiania sobą prasy albo krzyżówek.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
13.00-15.00

Otwarte spotkania z rękodziełem
Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki, niteczki, tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy jak je wykorzystać.
Centrum Lokalne Żoliborz
12.00-14.00

Spontaniczna Pracownia Plastyczna 
Z inicjatywy utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!
Centrum Lokalne Żoliborz
14.00-17.00

Ochotnicy ogrodnicy 
Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!
Centrum Lokalne Żoliborz
16.00-18.00

Środowo-Planszowo 
Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.
Centrum Lokalne Żoliborz
17.30-20.00


𝟮𝟭 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸)

Tworzymy i ozdabiamy wielkanocne świeczki
Zapraszamy do wspólnego ozdabiania świeczek, które ozdobią wielkanocne stoły. Można przynieść ze sobą świeczkę.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17.30-18.30

Wojciech Bogumił Jastrzębowski
Mieszkaniec Marymontu, który wymyślił zjednoczoną Europę: spotkanie z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wojciech B. Jastrzębowski - botanik, konstruktor gnomografu pozwalającego rysować zegary słoneczne na nierównych i zacienionych powierzchniach, opisał klimat Warszawy, ogrodnik, krajoznawca, w latach 1836-1858 profesor Instytutu Agronomiczno-Leśnego w Marymoncie. Podczas spotkania odbędzie się pokaz fragmentów "Wielkiego samorządowego czytania Polskiego Projektu Konstytucji dla Europy W. B. Jastrzębowskiego z 1831 r.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
18.00

Retroklub 
Oprowadzanie po wystawie Herbalife w Fundacji Galerii Foksal. Wystawa prezentuje prace Cezarego Bodzianowskiego, które są swoistymi interwencjami w zastaną rzeczywistość. W sposób niezwykle inteligentny i subtelny uwydatniają niezamierzone konteksty.
Fundacja Galerii Foksal
16.30
Zapisy pod numerem tel. 517 161 789 lub e-mail: [email protected]

Światowy Dzień Poezji
Warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których wykonają otwieraną zakładkę do książki ze znanymi cytatami z poezji.
Wypożyczalnia nr 111
W godzinach otwarcia biblioteki

Światowy Dzień Poezji
Gra dla czytelników – ich zadaniem będzie odgadnięcie tytułu utworu po wylosowanym cytacie.
Wypożyczalnia nr 111
W godzinach otwarcia biblioteki

Wielkanocne stroiki 
Rodzinne Warsztaty Artystyczne, podczas których uczestnicy wykonają stroik wielkanocny wykorzystując m. in. technikę decoupage.
Wypożyczalnia nr 111
17.00-20.00
Zapisy pod numerem tel. 22 400 94 24

Książka "antypedagogiczna" 
Książka która uczy, czy książka która bawi? Spotkanie/dyskusja poświęcona rysowi historycznemu książki dla dzieci i młodzieży – głównie polskiej, oraz wskazanie na tendencje literatury na świecie. Na każdym ze spotkań w cyklu „Z zapomnianej biblioteki” zostanie zaprezentowana jedna lub kilka książek nieznanych lub zapomnianych lecz zasługujących na ponowne wydobycie na światło dzienne.
Wypożyczalnia nr 16
18.00

Spotkania śpiewających seniorów 
Wspólne muzykowanie przy akompaniamencie (pianino).
Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
11.00-13.00

Planszówki 60+
Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmosferze ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby przy kawie i herbacie. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem długiego zachowania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.
Centrum Lokalne Żoliborz
12.30-15.00

Szycie i tycie 
Pogotowie krawieckie i foodsharingowe - czyli ubrania i obiad z odzysku - upcykling przy jedzeniu - zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów.
Centrum Lokalne Żoliborz
15.00-18.00

Група підтримки для людей з України - Grupa wsparcia dla osób z Ukrainy 
Ви відчуваЕте внутрішню тривогу, почуття самотності, небажання контактувати з іншими людьми, особисті втрати? ПриЕднуйтеся до групи підтримки для дорослих, проводить досвідчений психолог і психотерапевт з України: Олена Янчук психолог, психотерапевт та артерапевт. Група безкоштовна. Можна приходити з дитиною - всередині є ігровий куточок. Реестрація: +48 511 947 631, Telegram: +48 699 980 499. Організатори: Neuro, Fundacja Ręka Wielkiej Pomocy та Centrum Lokalne Żoliborz.
Centrum Lokalne Żoliborz
19.00-20.00
Zapisy: 511 947 631, Telegram: +48 699 980 499

Spotkanie z położną 
Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczną położną - Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa!
Centrum Lokalne Żoliborz
12.00-14.00
Wstęp wolny dla osób z Żoliborza, pozostałe w ramach NFZ


𝘼𝙙𝙧𝙚𝙨𝙮: 

📍 Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu ul. Marii Kazimiery 20

📍 Fort Sokolnickiego ul. Stefana Czarnieckiego 51

📍 Centrum Lokalne Żoliborz ul. Rydygiera 6B

📍 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV ul. Broniewskiego 9A

📍 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138 ul. Broniewskiego 9A

📍 Wypożyczalnia nr 16 ul. Słowackiego 19A

📍 Wypożyczalnia nr 111 ul. Mickiewicza 65

📍 Czytelnia Pod Sowami ul. gen. J. Zajączka 8

📍 Biblioteka dla Dzieci nr XX i Wypożyczalnia nr 13 ul. Śmiała 24

📍 Dok Seniora „Piękny Brzeg” ul. Popiełuszki 16

📍 Szkoła Podstawowa nr 392, al. Wojska Polskiego 1a

📍 Fundacja Galerii Foksal, ul. Górskiego 1A

📍 Wypożyczalnia nr 16 ul. Słowackiego 19A


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ