Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:27

Jan Strzeżek numerem 1 na Żoliborzu i Bielanach z list Trzeciej Drogi!

Znani są, choć na razie nieoficjalnie, liderzy list Trzeciej Drogi w wyborach do rady Warszawy.
Jan Strzeżek numerem 1 na Żoliborzu i Bielanach z list Trzeciej Drogi!
Jan Strzeżek

W tym artykule przeczytasz o:

  • liderach list Trzeciej Drogi w wyborach do rady miasta
  • kto wystartuje z jedynką na Żoliborzu i Bielanach

Informowaliśmy już o liderach list w yborach do rady Warszawy z list Koalicji Obywatelskiej i lewicy. Znani są też liderzy list Trzeciej Drogi. Warszawscy działacze tej wyborczej koalicji nawiązali jakiś czas temu dość zaskakującą dla wielu współpracę z lokalnymi stowarzyszeniami: : Ochocianami, komitetem Wybieram Bemowo, Otwarty Ursynów czy Aktywna Białołęka. Działacze lokalnych czy dzielnicowych ruchów miejskich i stowarzyszeń w niektórych okręgach znaleźli się więc na czele list kanddatów Trzeciej Drogi do rady miasta. W innych okręgach listy otwierają natomiast znani wcześniej politycy. 

Tak stało się między innymi w okręgu obejmującym Żoliborz i Bielany. Na pierwszym miejscu listy Trzeciej Drogi znalazł się tu Jan Strzeżek - bielański radny wybrany w poprzednich wyborach z listy PiS. Strzeżek dał się poznać także na szczeblu ogólnnokrajowym, między innymi jako rzecznik partii Porozumienie Jarosława Gowina. Z Trzecią Drogą związał się już jakiś czas temu i startował w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu z listy tej koalicji. 

Znany z polityki jest też Lech Jaworski, który został liderem listy Trzeciej Drogi na Woli. Jaworski był między innymi przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rządów PO-PSL,. Ma także doświadczenie w samorządzie. Pełnił bowiem funkcję przewodniczącego Rady Warszawy jako radny Platformy Obywatelskiej. Później był w partii Gowina, kandydował do Senatu, by w końcu związać się z Trzecią Drogą.

W okręgu obejmującym Ochotę i Śródmieście na czele listy ma się znaleźć Maryjka Środoń, działaczka lokalnego stowarzyszenia Ochocianie, doktor socjologii związana z Uniwersytetem Warszawskim. W polityce samorządowej ma spore doświadczenie, boo przez trzy lata była wiceburmistrzynią dzielnicy Ochota. Ze środowiska miejskich aktywistów wywodzi się także Jan Popławski, który ma otworzyć listę Trzeciej Drogi na Mokotowie. Popławski był jednym z założycieli stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, ale w wyniku konfliktu wystąpił z MJN i zwiazał się z Trzecia Drogą, z ramienia której startował w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.  Działaczka lokalna dzielnicowa radna Wilaowa Katarzyna Radzikowska związana z Polską 2050 dostała z kolei pierwsze numery listy z okręgu obejmującego Wilanów, Ursynów i Włochy. W okregu obejmującym Wawer, Wesołą i Rembertów z pierwszym numerem także wystartuje obecna dzielnicowa radna Anna Ojer, która startowała już w wyborach parlamentarnych 2023 r. z listy Trzeciej Drogi.

W okręgu obejmującym Bemowo i Ursus listę kandydatów Trzeciej Drogi do rady miasta otworzy natomiast Katarzyna Munio, która kiedyś była radną miejską Platformy Obywatelskiej, a nawet kandydowała na prezydenta Warszawy z ramienia Wspólnoty Samorządowej. Od jakiegoś czasu ponownie aktywna jest w stołecznej polityce jako działaczka Polski 2050. W pozostałych okręgacvh liderami list Trzeciej Drogi w wyborach do rady miasta zostali: Gabriel Jackowski (Praga Południe), Andrzej Kalbarczyk (Białołęka) i Karolina Misiejko (Targówek, Praga-Północ).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h