Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:22
Reklama

Petycja w obronie Anny Gawor

Niedawno na naszych łamach cytowaliśmy pismo, które wystosowała społeczność zgromadzona wokół Miejsca Aktywności lokalnej do dyrektorki tej placówki. Sprawa jest rozwojowa i działania żoliborskiego sąsiedztwa rozszerzyły się o petycję.
Petycja w obronie Anny Gawor

Źródło: canva.com

W ostatnich dniach mieszkanki i mieszkańcy Żoliborza zaczęli zbierać podpisy w ramach inicjatywy dotyczącej losów Pani Anny Gawor, dotychczasowej koordynatorki Miejsca Aktywności Lokalnej Żoliborz (MAL Żoliborz). Decyzja o nieprzedłużeniu umowy o pracę z Panią Anną Gawor, podjęta przez Dyrektorkę Żoliborskiego Domu Kultury, budzi zaniepokojenie wśród mieszkańców zaangażowanych w życie lokalnej społeczności.

Dyrekcja podczas rozmowy z główną zainteresowaną potwierdziła, że nie zamierza przedłużać umowy, która kończy się równo z końcem roku.

Żoliborz murem za Anuszą

Podpisujący tę petycję wyrażają uznanie dla trzyletniej pracy Pani Anny Gawor, która odegrała i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery przyjaznej, integracyjnej i pełnej kreatywności w MAL Żoliborz. Jej zaangażowanie w organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych oraz akcji społecznych przyczyniło się do rozwoju i zintegrowania lokalnej społeczności.

Wśród mieszkańców panuje przekonanie, że zbieranie podpisów jest wyrazem wsparcia dla Pani Anny Gawor i jej wkładu w rozwój MAL Żoliborz. Inicjatorzy akcji podkreślają, że celem jest wyrażenie społecznego poparcia dla kontynuacji współpracy z Panią Gawor oraz utrzymania dotychczasowego charakteru Miejsca Aktywności Lokalnej.

Petycja zdobywa popularność

Akcja zbierania podpisów jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. Podpisy zostaną zebrane i przekazane w formie petycji do odpowiednich organów decyzyjnych, mając na celu uwzględnienie opinii lokalnej społeczności w procesie podejmowania decyzji dotyczących dalszych losów MAL Żoliborz. Jest to inicjatywa społeczna, mająca na celu dialog i wspólne poszukiwanie rozwiązań, z poszanowaniem różnorodności opinii w ramach lokalnej społeczności.

W chwili pisania tego artykułu,  na liście było już 35 podpisów. Żoliborzanki i żoliborzanie licznie komentowali decyzję kierownictwa placówki  o nieprzedłużaniu umowy. Pojawiały się głosy, że miejsce żyło dzięki Annie Gabor, a pozbywanie się takich ludzi jest wyrazem lęku kierownictwa o własne interesy. 

Petycję można podpisać >tutaj<

Jak komentuje radna Jolanta Zjawińska:

Miasto powinno wspierać osoby kreatywne i umiejące nawiązać relacje z lokalną społecznością, a nie te posłuszne. (...) Fajnie jest zatrudniać kolejne osoby, z którymi można będzie podpisać śmieciówki. To taki trend w MAL-ach - decydować za mieszkańców, jakich aktywności mają chcieć… To kolejna wojna o ideę funkcjonowania Miejsc Aktywności Lokalnej, która została rozpoczęta przez pierwsze koordynatorki w 2018.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h