Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 03:17

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Żoliborska Policja serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy na ważne spotkanie społeczne, które odbędzie się 26 października 2023 roku w Klubie Seniora "Promyk" przy ul. Promyka 5. Wydarzenie ma na celu przeprowadzenie konstruktywnej dyskusji dotyczącej kwestii bezpieczeństwa na terenie Żoliborza oraz zrozumienia potrzeb i oczekiwań społecznych w tym obszarze.
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Źródło: zoliborz.policja.waw.pl

Rozpoczęcie spotkania planowane jest o godzinie 16:00, a pierwsza część poświęcona będzie debacie społecznej ewaluacyjnej. Podczas tej sesji mieszkańcy będą mieli okazję omówić postulaty i wnioski zgłoszone podczas ubiegłorocznego spotkania oraz zastanowić się nad ich realizacją.

Następnie, między godziną 17:30 a 18:30, odbędzie się druga debata społeczna, której tematem będzie poprawa bezpieczeństwa na terenie dzielnicy Żoliborz. Omówione zostaną kwestie związane z poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców w miejscach zamieszkania i w przestrzeni publicznej, a także zagrożenia związane z przestępczością, zwłaszcza kategoriami przestępstw najbardziej uciążliwymi społecznie. Podczas tej sesji poruszone zostaną także kwestie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

To doskonała okazja do wymiany informacji i uwag z lokalną społecznością oraz przedstawienia swoich pomysłów na poprawę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Warto być częścią tej ważnej debaty, która pozwoli na wypracowanie wspólnych metod eliminacji istniejących zagrożeń.

Na spotkaniu zostanie również przedstawiona działalność Policji w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz omówione priorytetowe działania dzielnicowych. Ponadto, mieszkańcy dowiedzą się, jakie inicjatywy podejmuje Policja w celu zabezpieczenia obszaru Żoliborza.

Miejmy na uwadze, że bezpieczeństwo społeczności zależy od aktywnego zaangażowania każdego z nas. Przyjdź i podziel się swoimi spostrzeżeniami oraz propozycjami na temat poprawy bezpieczeństwa w naszej dzielnicy. Razem możemy zadbać o lepszą przyszłość Żoliborza!

HARMONOGRAM SPOTKANIA:

godz. 16:00 – 17:00 - debata społeczna ewaluacyjna

godz. 17:00 – 17:30 - przerwa

godz. 17:30 – 18:30 - debata społeczna inicjująca

Przeczytaj również: Nowa nawierzchnia na ulicy Staffa

Po zakończeniu prac, ulica Staffa będzie miała nową nawierzchnię jezdni na całej długości. Chodniki zostały już odnowione, a zatoki parkingowe wyłożone kostką brukową, co przyczyniło się do poprawy estetyki i funkcjonalności ulicy. Ponadto, drogowcy postarali się o lepsze oświetlenie, wymieniając stare latarnie na nowe stalowe konstrukcje z energooszczędnymi lampami LED.Po zakończeniu prac, ulica Staffa będzie miała nową nawierzchnię jezdni na całej długości. Chodniki zostały już odnowione, a zatoki parkingowe wyłożone kostką brukową, co przyczyniło się do poprawy estetyki i funkcjonalności ulicy. Ponadto, drogowcy postarali się o lepsze oświetlenie, wymieniając stare latarnie na nowe stalowe konstrukcje z energooszczędnymi lampami LED.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ