Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 08:57
Reklama

Koniec cudu cenowego na stacji Orlen przy ul. Powązkowskiej

Jeszcze do wczoraj ceny paliw na stacji Orlen były identyczne jak przed wyborami, czyli 5,99 za litr PB95. Od dzisiaj ceny są już wyższe

Ku zdziwieniu wielu, na kilka tygodni przed wyborami, ceny paliw na stacjach Orlen spadły poniżej 6 zł. Było to o tyle nierzumiałe z ekonomicznego punktu widzenia, że ropa na rynkach światowych drożała, a i złotówka w porównaniu z dolarem słabła. Sugerowało to, że ceny powinny rosnąć. W kampanii wyborczej prawa ekonomii nie zawsze obowiązują. Na skutki takich działań nie trzeba było długo czekać. Nawet posłowie partii rzadzącej przyjżdzali na stację z dodatkowymi zbiornkami na paliwo. Wkrótce mogliśmy zaobserwować masowe awarie dystrybutorów. 

Cud cenowy zakończony

Mimo tego, że od wczoraj barylka ropy tanieje, a złoty po ogłoszeniu wynikow wyborów wzmocnił się, ceny od dzisiaj zaczęly rosnąć. Na stacji paliw Orlen przy ul. Powązkowskiej cena wynosi obecnie 6,07. Według informacji jakie pozyskaliśmy od pracowników, ceny nadal mają rosnąć, choć tym razem ekonomia wskazuje na to, że powinny spadać.   

Ankieta: czy Twoim zdaniem obniżka cena paliwa była związana z wyborami ?
Tak
85%
Nie
15%
Nie wiem
0%

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zoliborz 19.10.2023 22:34
O pisorki, pisiorki. Skończy Wam się robienie ludzi w wała

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 9 km/h