Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 02:31
Reklama

Trwa remont skrzyżowania ulic Krasińskiego i Powązkowskiej

Deweloper obecnie przeprowadza prace modernizacyjne na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego na Żoliborzu. Planowane jest wprowadzenie kilku usprawnień i poprawa jakości nawierzchni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co zmieni się na skrzyżowaniu,
  • kiedy planowane jest zakończenie prac.

Plan zakłada wprowadzenie kilku usprawnień, w tym dodatkowych przejazdów dla rowerzystów, renowację chodników, oświetlenia, odwodnienia oraz sygnalizacji świetlnej. Inicjatywa ta jest finansowana przez dewelopera.

Ważnym elementem projektu jest stworzenie czterech nowych przejazdów dla rowerów oraz połączenia z ulicami Ficowskiego i Elbląską. Te punkty zostaną wyposażone w nowoczesne sygnalizatory świetlne, umożliwiając bezpieczne korzystanie z nich przez pieszych, w tym osoby niewidome i niedowidzące, dzięki akustycznym wsparciom.

Prace obejmują również renowację znacznie zużytych chodników na terenie skrzyżowania, a także odnowienie przystanków autobusowych. Modernizacja sygnalizacji świetlnej, która obejmuje automatyczne wykrywanie pojazdów i detekcję pieszych, jest korzystna dla kierowców, zapewniając adaptacyjne funkcjonowanie świateł.

Obecnie prace terenowe są w trakcie realizacji, zgodnie z umową, planowane jest zakończenie prac do pierwszej połowy przyszłego roku.

Przeczytaj również: 7 lat temu zmarł Andrzej Wajda

Międzynarodowy sukces przyszedł dla Wajdy po premierze “Kanału” (1956), drugiego filmu z trylogii wojennej, który zdobył Srebrną Palmę na festiwalu w Cannes. Kolejnym kluczowym dziełem był “Popiół i diament” (1958), uznawany za arcydzieło kinematografii, chociaż wywołał kontrowersje w Polsce ze względu na krytyczny stosunek do komunistycznych ideologii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h