Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 07:36
Reklama

Weekend na Żoliborzu

Co wydarzy się w ten weekend na Żoliborzu? Warsztaty ogrodnicze i rękodzielnicze, koncert w Potoku oraz potańcówka. Nie zabraknie także spaceru historyczno - edukacyjnego.

Ogrodnictwo w wielkim mieście: triumf nasion

Warsztaty poświęcone nasiennictwu, funkcje i zastosowanie nasion w ujęciu kosmetycznym, zdrowotnym i kulinarmym. W ramach spotkaniach odbędą się: miniwykład, tłoczenie olejów z nasion, degustacja oraz robienie maceratów olejowych. Prowadzenie: Fundacja alter eko. Obowiązują zapisy poprzez Strefę Zajęć.

Gdzie: Fort Sokolnickiego

Kiedy: piątek, 18:00

Jesienny weekend z rękodziełem: PRZETWARZAMY

Tym razem myślą przewodnią wydarzenia jest hasło: PRZETWARZAMY. Nie wyrzucamy, nie marnujemy! Dajemy używanym rzeczom nowe życie, gotujemy tak, żeby nie wyrzucić niczego, znajdujemy niecodzienne sposoby na wykorzystywanie znanych nam przedmiotów i oddajemy ukłon w stronę naszych przodków i przodkiń, oryginalnych mistrzów i mistrzyń zero waste 🙂

Gdzie: Fort Sokolnickiego

Kiedy: sobota i niedziela 11:00 - 16:00. Szczegółowy plan zajęć pod tym linkiem. Uwaga! Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

RedRoom, Raindow, La Venders - koncert

RedRoom w Warszawie rozpoczyna ostatnią trasę koncertową w 15-letniej historii zespołu. Jesienny tour "Lato 95" promuje najnowszy album formacji o tym samym tytule. RedRoom zaprezentuje utwory z nowej płyty, ale nie zabraknie też piosenek z płyt "Kamienice i Neony" i "Tajemnica".

Raindow to młody skład grający słonecznego indie rocka. Co tu więcej powiedzieć – jeśli im wierzyć, przepadają za herbatką i bubble tea, w marcu wydali debiutancką płytę "Prognoza pogody", pełną hitów, tekstów o miłości i fajnych gitar.

La Venders to zespół, który uformował się 23 marca 2022 z grupy przyjaciół, chcących poprzez muzykę dzielić się emocjami drzemiącymi głęboko w nich. Szturmem zdobyli lokalną scenę, debiutując podczas Rockowań 2022, gdzie zdobyli drugie miejsce. Pod koniec listopada 2022 ukazał się ich debiutancki album o nazwie “Nimis”, gwarantując im miejsce w finale Niebieskiego Mikrofonu Radia Białystok.

Gdzie: Pub Potok, Potocka 14

Kiedy: piątek, 20:00. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia przy wejściu.

Ulica Taneczna

Restauracja Tęcza Od Kuchni zaprasza na sentymentalną potańcówkę.

Jak zachęcają organizatorzy:

Różne są miesiące w roku ale październik najbardziej nam się kojarzy. Wtedy się wszystko zaczęło i kto by myślał, że 7 lat później jak zawsze zapraszamy na lampkę tańca. Jest co wspominać i za co dziękować. Zagramy Celebration i Przetańczyć z Tobą chce całą noc. Reszta jest historią, którą zamienimy w Złoto.

Gdzie: Restauracja Tęcza od Kuchni, Suzina 8

Kiedy: sobota, 21:00.

Teatralny Żoliborz Andrzeja Wajdy. Spacerownik teatralny

 Instytut Teatralny zaprasza na spacer po warszawskim Żoliborzu śladami Andrzeja Wajdy. Po miejscach związanych z artystą oprowadzi Monika Pilch. Gościem specjalnym będzie Olgierd Łukaszewicz.

Miejsca, które będą odwiedzone podczas spaceru, to:

1. Dom Andrzeja Wajdy, ul. Hauke-Bosaka 14
2. Cytadela Warszawska, ul. Jana Jeziorańskiego 4
3. Galeria Sztuki Alicji i Bożeny Wahl, ul. Mierosławskiego 9
4. Dom Krystyny i Janusza Morgensternów, ul. Kazimierza Brodzińskiego 30
5. Dom Czesława Niemena, ul Wieniawskiego 6
6. Dom Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata, ul. Kochowskiego 8
7. Kinoteatr Tęcza, ul. Pawła Suzina 6.

Gdzie: ul. Hauke-Bosaka 14

Kiedy: niedziela, 11:00. Spacer potrwa około 1,5h.

Sok z żuka. 100 lat Warner Bros

Oto kolejny film  z cyklu 100 lat Warner Bros.

Film w reżyserii Tima Burtona opowiada o młodym małżeństwie Adamie i Barbarze Maitland, którzy mieszkają w uroczym domku na wzgórzu. Podczas jazdy samochodem na zakupy obydwoje giną w nieszczęśliwym wypadku. Jednak nie zdają sobie z tego sprawy. Na dobre uświadamiają im to dopiero nowi lokatorzy, którzy wprowadzają się do ich domu. Zjawy, chcąc się ich pozbyć, wzywają z zaświatów bioegzorcystę - Beetlejuice'a.

Gdzie: Kino Elektronik

Kiedy: Sobota, 18:00.

Przeczytaj również: Relacja z posiedzenia Rady Dzielnicy Żoliborz

Rada Dzielnicy rozpatrywała petycję mieszkańców w sprawie Prochowni Żoliborz, wprowadzała zmiany w statucie Rady Seniora i Rady Młodzieżowej, a także w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

weekendnazoliborzu (2)
weekendnazoliborzu (2)

weekendnazoliborzu (3)
weekendnazoliborzu (3)

weekendnazoliborzu (4)
weekendnazoliborzu (4)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 11 km/h