Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:56
Reklama

Nowa promenada spacerowa na Krasińskiego

Na Żoliborzu zakończono udaną realizację projektu z budżetu obywatelskiego dotyczącego stworzenia promenady spacerowej na ulicy Krasińskiego. Prace obejmowały wyznaczenie nowej ścieżki, nowego przejścia dla pieszych i budowę chodnika w pasie środkowym na odcinku od ul. Jaśkiewicza do parkingu przy pl. Wilsona.

Projekt ten został wybrany w głosowaniu budżetu obywatelskiego i cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy oddali na niego swoje głosy. Obejmujący zagospodarowanie przestrzeni środkowego pasa ulicy Krasińskiego, projekt miał na celu podniesienie estetyki tego obszaru.

W ramach prac, Zarząd Zieleni Warszawskiej zasadził krzewy i umieścił ławki, przygotowując teren. Następnie Zarząd Dróg Miejskich podjął się realizacji bardziej technicznych aspektów projektu, takich jak wymiana starego chodnika "rzymskiego" na nową ścieżkę o nawierzchni mineralnej. Dodatkowo, zlikwidowano stary chodnik i wykonano nowe odcinki chodnika łączące nową nawierzchnię z istniejącymi przejściami dla pieszych.

Prace realizowano zgodnie z wytycznymi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zainspirowane zmianami dokonanymi na sąsiedniej al. Wojska Polskiego. Dzięki dobrej współpracy Zarządu Zieleni i Zarządu Dróg Miejskich projekt zakończył się sukcesem, a mieszkańcy mogą już korzystać z urokliwej promenady na środku ulicy Krasińskiego. Ostatnie prace porządkowe są teraz na ukończeniu.

Żródło: zdm.waw.pl

Przeczytaj również: Pomiary powietrza w okolicy warszawskich szkół: dzieci oddychają spalinami!

Łukasz Porębski, radny dzielnicy Żoliborz, podzielił się w mediach społecznościowych szokującym raportem sporządzonym przez Smoglab.pl. Monitorowanie stanu zanieczyszczenia powietrza w okolicach szkół pokazuje, że nasze dzieci codziennie wdychają toksyczne tlenki azotu.

krasinskieo1
krasinskieo1

krasinskiego2
krasinskiego2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ