Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 23:52
Reklama

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Festiwal Muzyki Kameralnej, kosmos na fotografiach i wymiana odpadów na sadzonki

Co ciekawego będzie działo się w weekend? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych wydarzeń na Bielanach i Żoliborzu.

Wernisaż fotografii Łukasza Szczepańskiego „Kosmos na wyciągnięcie ręki”.

W Bielańskim Ośrodku Kultury przez najbliższe dwa miesiące będziemy mogli oglądać wystawę Łukasza Szczepańskiego. – Fascynacja Kosmosem narodziła się u mnie prawie 3 dekady temu podczas pobytu w Gorczańskim Parku Narodowym, gdzie moją uwagę zwróciło usiane gwiazdami, ciemne nocne niebo. Widok Drogi Mlecznej mocno utkwił w mojej pamięci - był jak głęboko zasiane ziarno, które zaczęło kiełkować kilka lat temu, kiedy ponownie spojrzałem w gwiazdy – pisze o sobie autor.

Tematyka wystawy będzie obracać się wokół obiektów głębokiego kosmosu. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Bielany.

9 października – 29 listopada
Start o godz. 18:00
Bielański Ośrodek Kultury

Link do wydarzenia tutaj.

Spotkanie z Julią Jarodzką-Krupską „Jak wyrobić w sobie uważność na środowisko, a jednocześnie nie zwariować?”

Co możemy zrobić żeby mniej szkodzić środowisku na co dzień?
Czym jest: less waste, ślad węglowy i ślad wodny?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo w sobotę w Żoliborskim MAL-u. Na spotkaniu poruszone zostaną kwestie ekologiczne. Dowiecie się jak zmienić swoje nawyki i sprawić tym samym, że nasza planeta nie będzie cierpiała.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Można ich dokonywać wysyłając wiadomość na adres: [email protected]

10 października (sobota), godz. 13:30
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, ul. Marii Kazimiery 20/1

Link do wydarzenia jest tutaj.

Dzień ziemniaka - sąsiedzkie spotkanie w ogrodzie

Integracja sąsiedzka to zawsze dobry pomysł. – Czym byłaby jesień bez przepysznych ziemniaków prosto z ogniska? Zapraszamy serdecznie na Dzień Ziemniaka w naszym ogrodzie. Przygotujemy znane i mniej znane potrawy ziemniaczane i podzielimy się z Wami sprawdzonymi, domowymi przepisami. Przyjdź i zobacz jak miło jest zjeść podwieczorek wspólnie z sąsiadami – zachęcają organizatorzy. Z inicjatywą Dnia Ziemniaka wyszli mieszkańcy dzielnicy Janusz i Gosia.

Organizatorzy proszą chętnych o zapowiadanie swojej obecności na adres mailowy [email protected]

10 października (sobota), godz. 16:00
Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

Akcja „Bielany segregują odpady”

To kolejna edycja wydarzenia w ramach którego Dzielnica Bielany oferuje rośliny za zdatne do recyklingu odpady. Akcja ma promować segregowanie śmieci i ekologię. W zamian za przyniesione odpady będzie można otrzymać sadzonki wrzosów, ziół i cebulki kwiatów. Żeby wziąć udział w wymianie należy przynieść śmieci w ilości określonej w regulaminie.

10 października (sobota), godz. od 10:00 do 12:00, lub do wyczerpania zapasów sadzonek
Ul. Gąbińska, na wysokości ul. Klaudyny 18

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

Pokaz filmu „Eastern" i rozmowa z reżyserem Piotrem Adamskim

– Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru? – czytamy na stronie wydarzenia. Na sali kinowej będzie szereg udogodnień dla osób niedosłyszących i słabowidzących m.in.: pętla indukcyjna czy tłumaczenie na język migowy. Film zostanie wyświetlony z napisami i audiodeskrypcją.

Seans jest częścią festiwalu filmowego „Przejścia”
Cena biletu: 12 zł

10 października (sobota), godz. 18:00
Kino Elektronik, ul. gen. Zajączka 7, Warszawa

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

SUPer Żoliborz

Warsaw Rawing Club zaprasza na bezpłatne, współfinansowane przez ratusz, warsztaty wiosłowania na deskach Stand Up Paddle, zajęcia SUP Jogi i wyścigi w 4 kategoriach wiekowych. To wszystko będzie działo się w sobotę i niedzielę w parku Kępa Potocka obok Cafe Jurta.

Chętni proszeni są o zapisywanie się pod numerem telefonu 796 661 334 lub na adres mailowy [email protected]

10 października (sobota), godz. 11:00
11 października (niedziela), godz. 17:30
Kępa Potocka, ul. Gwiaździsta 1

Link do wydarzenia jest tutaj.

Koncert "Florete flores quasi Lilium"

To kolejne wydarzenie w ramach III Jesiennych Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpi Schola Cantorum Beati Vladislai, która na co dzień służy do mszy trydenckich w kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. – Pierwszy z serii koncertów "Florete flores quasi Lilium" wykonamy w kościele Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Koncert odbędzie się w ramach III Jesiennych Wieczorów Organowych i Kameralnych pod honorowym patronatem JE ks. bp Michała Janochy. Kwesta w czasie koncertu zostanie w całości przeznaczona na budowę organów w kościele Dzieciątka Jezus – czytamy w opisie wydarzenia.

10 października (sobota), godz. 19:00
Kościół pod wezwaniem Dzieciątka Jezus, ul. Czarnieckiego 15


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h