Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 00:45
Reklama

Rusza remont ulicy Rydygiera. Szykują się duże utrudnienia

W pierwszej kolejności roboty obejmą ulicę Rydygiera na odcinku od ulicy Matysiakówny do ulicy Anny German. Na mieszkańców czekają spore utrudnienia.

Największa inwestycja drogowa obecnej kadencji stała się faktem. We wrześniu Zarząd Dzielnicy podpisał umowę z wykonawcą na realizacje prac. W pierwszej kolejności zabezpieczono drzewa i przygotowano teren pod rozpoczęcie inwestycji. Zwiastunem całego przedsięwzięcia jest rozpoczęcie budowy ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ulicy Matysiakówny.

W związku z prowadzonymi pracami, piątego października wejdzie w życie oznakowanie organizacji ruchu, do którego warto się stosować. Wykonawca zwraca uwagę by w rejonie prowadzonych prac nie zostawiać samochodów, które mogą być narażone na działanie sprzętu.

Mieszkańcy odcięci od metra. 221 zawieszone

W pierwszym etapie prac nieprzejezdna będzie część ulicy Rydygiera na odcinku od Matysiakówny do Anny German. Objazd wytyczono ulicami W. Broniewskiego, Z. Krasińskiego i Przasnyską. Jak poinformował kierownik budowy, konkretne prace związane z remontem ulicy Rydygiera rozpoczną się 7 października. W pierwszej kolejności działania obejmą frezowanie jezdni, obudowa konstrukcji wraz z krawężnikami i miejscami postojowymi. Jak przewiduje wykonawca prace na tym odcinku ulicy Rydygiera prowadzone będą do połowy listopada. W kolejnym etapie roboty będą przesuwały się w kierunku ulicy Przasnyskiej. Harmonogram i postęp prac zależy jednak od warunków atmosferycznych.

Zarząd Transportu Miejskiego ze względu na rozpoczynający się remont zdecydował o zawieszeniu linii 221, która stanowiła dla mieszkańców poprzemysłowej części Żoliborza bezpośrednie połączenie ze stacją metra Dworzec Gdański. Linia 321, która jeździ od kilku dni zmienia trasę  i przejedzie ulicą Duchnicką, z Przasnyskiej w Krasińskiego , a następnie Broniewskiego. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia zastępcza Z21, kursując na trasie od  pl. T.W. Wilsona  przez ulicę Krasińskiego, Przasnyską, Duchnicką, Powązkowską i ponownie przez Krasińskiego  na pl. T.W. Wilsona.

Prace do połowy przyszłego roku

W ramach inwestycji powstaną cztery zatoki dla komunikacji miejskiej, chodniki i ścieżka rowerowa. Ponadto wybudowanych zostanie 61 miejsc postojowych. Remont ulicy Rydygiera podzielono na dwie części. Pierwszy etap, według założeń ma zakończyć się wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Prace zostaną wykonane za ponad 5,7 mln zł. W drugim etapie uzupełniana będzie zieleń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 9 km/h