Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:01

Paprodziad z Łąki Łan i warszawiacy posprzątają brzeg Wisły. Później koncert na plaży Żoliborz

Już dziś, wzdłuż Wisły, mieszkańcy stolicy wraz z wokalistą zespołu Łąki Łan posprzątają nabrzeża Wisły. Będzie to okazja by wystąpić w teledysku do nowej piosenki Paprodziada. Przemarsz zakończy cię koncertem artysty oraz zaproszonych przez niego gości na plaży Żoliborz.

EKOspacer nad Wisłą ma zachęcić warszawiaków do wspólnego sprzątania i kreowania postaw ekologicznych. Akcja odbywać się będzie w radosnym tonie przy muzyce. Spacer będzie też okazją by wystąpić w teledysku do nowej piosenki Paprodziada, którą publicznie po raz pierwszy wykona dziś na plaży Żoliborz. Na scenie wystąpią zaproszeni przez artystę goście. Wśród zaproszonych znalazł się m.in. Junior Stress. Spacer zacznie się dziś (9 sierpnia) o godz. 17.00 przy pomniku Syrenki (bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego). wydarzeniu wezmą udział także edukatorzy Dzielnicy Wisła, którzy dla uczestników przygotowali eko-gadżety.

„Wszyscy jesteśmy jednym organizmem”

Włodzimierz Dembowski znany pod pseudonimem Paprodziad jest wokalistą, barwnego i znanego z niezwykłych koncertów i zamiłowania do natury, zespołu Łąki Łan. Ich koncertowe wyczyny są doskonale znane. Na swoim koncie mają występy na największych festiwalach w kraju. Na Przystanku Woodstock przed ich koncertem zagrało The Prodigy. Wówczas Jerzy Owsiak żartował, że muzycy z zagranicy byli suportem polskiego zespołu. Paprodziad zawieszony kilka metrów nad ziemią sypał kwiatkami w publiczność.

Zespół ma na koncie cztery wydane płyty. W ich muzyce słychać wpływy bujającego funky i żywiołowego punku. Na szczególną uwagę zasługują teksty napisane przez Paprodziada odnoszące się do natury, ziemi i ekologii. Sztandarowym utworem ukazującym idee jest „Lovelock”, gdzie wokalista śpiewa „Wszyscy jesteśmy jednym organizmem”.

Dzielnica Wisła to przede wszystkim tworzący ją ludzie. W naturalny sposób narodził się pomysł współpracy z Paprodziadem, dla którego jest to miejsce szczególne. Równie ważna jest dla niego  ochrona środowiska, dlatego w maju tego roku powstał numer „Warstwa Plastiku” – utwór, gdzie artysta wspólnie z Vieniem, stara się uświadomić społeczeństwo w kwestii problemu zaśmiecania przestrzeni publicznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h