Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:22

Wakacje w mieście co robić, kiedy wróciliśmy z podróży marzeń?

Morze, góry, wspólne wyjazdy? Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadchodzą upragnione wakacje. Uczniowie na dwa miesiące opuszczają szkolne mury, by cieszyć się wolnymi dniami. Jak wykorzystać wakacyjny czas w mieście?

Warszawski Program „Lato w Mieście 2019”

Z myślą o najmłodszych startuje akcja „Lato w Mieście”. Jest to program organizowany przez stołeczny ratusz, w ramach którego funkcjonują Wakacyjne Placówki Edukacyjne zapewniające opiekę nad najmłodszymi. „W placówkach organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne oraz aktywności poza placówką - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi” – czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

W celu skorzystania z oferty niezbędna była rejestracja za pośrednictwem formularza internetowego. Rekrutacja uczestników oficjalnie dobiegła końca, jednak ci, którzy przegapili moment zapisów mogą skorzystać z dodatkowego naboru od 4 czerwca. Szczegóły znajdziecie na oficjalnych stronach internetowych stołecznego ratusza.

Dodatkowo w całym mieście przygotowana zostanie oferta dla zorganizowanych grup jak i indywidualnych ochotników w punktach wakacyjnych zajęć specjalistycznych realizowana przez szkoły, młodzieżowe domy kultury, ogniska pracy pozaszkolnej, ogrody jordanowskie, biblioteki, domy kultury oraz organizacje pozarządowe. „W dzielnicowych i miejskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji odbywać się będą zajęcia sportowe. Nie zabraknie imprez, zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych” – informuje warszawski ratusz. Stołeczna akcja „Lato w Mieście” rozpoczyna się już
24 czerwca i potrwa do końca sierpnia.

Wakacje to czas odpoczynku nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych!

Sezon letni to czas wielu ciekawych inicjatyw. Na Żoliborzu jednym z miejsc angażujących mieszkańców w życie kulturalne i towarzyskie jest Prochownia w Parku Żeromskiego. Przez cały rok organizowane są tam różnego rodzaju wydarzenia kulturalne – kino plenerowe, koncerty, warsztaty, potańcówki, spotkania podróżnicze, zajęcia dla dzieci i wiele innych.

Od czerwca do końca sierpnia w wybrane środy w Prochowni Żoliborz odbywać się będą warsztaty DIY. Metoda „zrób to sam” przyciąga coraz większą grupę ludzi. Łącznie przygotowano osiem spotkań, w trakcie których będzie można zrobić m.in. doniczkę z mchu, eko - kosmetyki, las w słoiku, czy zapleść siatkę na zakupy. Warto się zapisać, tym bardziej, że zajęcia prowadzone będą w duchu zero waste.

Przywrócić pierwotne idee osiedla społecznego

Letnie, ciepłe wieczory to idealna okazja do wspólnego przeżywania i oglądania filmowych produkcji. W tym roku startuje „Kino Zatrasie”. Jest to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego autorem jest prężnie działające Stowarzyszenie Zatrasie. - Projekt ma za zadanie w kameralny sposób przywrócić pierwotne idee osiedla społecznego, którym w założeniu miało być Zatrasie.

Tuż obok w latach 60-tych miał zostać wzniesiony Społeczny Dom Kultury, a kawałek dalej kino z dużą salą widowiskową. Do ich realizacji nigdy nie doszło, dlatego warto chociaż w takiej postaci ożywić kulturalnie tę część Żoliborza – wyjaśniają projektodawcy.

Udział we wspólnym oglądaniu mogą wziąć zarówno dzieci jak i dorośli. Projekcje filmowe odbywać się będą w wybrane soboty do 31 sierpnia. W repertuarze kina plenerowego znajdziemy takie tytuły jak „Trzy Billboardy za Ebbing Missouri”, „Green Book” czy „Morderstwo w Orient Expressie”.

Wakacje z Arkadią

Najmłodszym mieszkańcom Żoliborza polecamy wizytę w Arkadii, gdzie na drugim piętrze, obok kina Cinema City i sklepu muzycznego, znajdziemy miejsce przygotowane z myślą o wszystkich spragnionych wyjątkowych przygód – Sala Zabaw „Fikołki”.

Okres wakacyjny dla rodziców nie zawsze bywa komfortowy ze względu na brak opieki dla swoich dzieci. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Sala Zabaw „Fikołki” w Arkadii, w której organizowane są półkolonie dla najmłodszych. Warsztaty kulinarne, plastyczne, naukowe spotkania z ciekawymi osobami takimi jak strażak, pszczelarz, czy fotograf – to wszystko czeka na uczestników półkolonii. Dodatkowo zaplanowano m.in. wycieczki do kina, muzeów, studia nagrań czy spacery z przewodnikiem. Masa atrakcji odbywać się będzie pod okiem profesjonalnych wychowawców kolonijnych.

W celu zapewnienia siły swoim podopiecznym do zabaw ruchowych i brania udziału we wszystkich atrakcjach serwowane będą posiłki składające się ze śniadania, obiadu i podwieczorku. Półkolonie organizowane są w formie 5-cio dniowych turnusów i rozpoczynają się już 20 czerwca.

Ponadto, Arkadia wraz z Instytutem Innowacji, w każdą niedzielę objętą zakazem handlu w okresie od maja do końca sierpnia, organizuje animacje skierowane do najmłodszych. Jest to łącznie 13 wydarzeń. Wedle zapowiedzi mają angażować dzieci do kreatywnych i artystycznych działań, zdobywając w ten sposób wiedzę i nowe umiejętności. Sam Instytut Innowacji jest fundacją promującą postawy ekologiczne.

Wszystko to odbywać się będzie przed Arkadią w otoczeniu fontanny i placu zabaw, który jest jedną z ciekawszych propozycji na warszawskiej mapie tego typu obiektów. Z daleka uwagę przykuwa wielka konstrukcja do wspinaczki zakończona zjeżdżalnią. Sekcja z trampolinami, huśtawkami i mostem linowym zadowolą każde dziecko. Ciekawe, wizualne wrażenie robią podświetlane huśtawki, a młodsze dzieci z pewnością zainteresuje część z urządzeniami wodnymi. Szczególną zaletą tego miejsca jest również stonowana kolorystyka i miękkie, amortyzujące upadki podłoże.

Korzystając ze wszystkich atrakcji serwowanych przez Arkadię można cieszyć się premierowym repertuarem kina Cinema City. Jedną z ciekawszych nowości będzie filmowa ekranizacja „Króla Lwa”, kolejna część „Facetów w Czerni” czy opowieść o Eltonie Johnie „Rocketman”. Arkadyjskie kino dysponuje również jedną z sześciu w Polsce, a zarazem jedyną w Warszawie salą kinową 4DX®, w której filmy można oglądać w rewolucyjnym formacie. Kuszącą propozycją jest opcja zniżki na bilety kinowe. Lokale, serwujące swoje potrawy w strefie restauracyjnej w Arkadii, przygotowały specjalną ofertę dla rodzin, które zechcą odwiedzić arkadyjskie kino w którąkolwiek z niedziel. Klientom, którzy zdecydują się zjeść posiłek w jednej spośród restauracji biorących udział w programie, za okazaniem biletu do Cinema City Arkadia (oferta ważna tylko w dniu seansu) udzielone zostanie 20 procent rabatu. Lista restauracji i kawiarni, które biorą udział w akcji: A. Blikle, Azia Concept, Black Real Burgers ‚n’ Bar, Kozaczok, Zielona, Lalka, Fenicja, Vincent, Bierhalle, Trattoria Italia, Amrit Express i Subway.


arkadia1

arkadia1

arkadia

arkadia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ