Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:15

Warszawa świętuje Miesiąc Różnorodności

Stolica włącza się w obchody Europejskiego Miesiąca Różnorodności. Z tej okazji przez cały maj będzie można zobaczyć tematyczne wystawy, filmy i spektakle teatralne, a w bibliotekach skorzystać z przygotowanych Półek Różnorodności, prezentujących książki o tematyce równościowej.
Warszawa świętuje Miesiąc Różnorodności

Źródło: UM Warszawa

W tym artykule przeczytasz o:

  • obchodach Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Warszawie
  • wystawie książek w Czytelni pod Sowami
  • konferencji „Miesiąc Różnorodności 2024” w Forcie Sokolnickiego

Maj jest Europejskim Miesiącem Różnorodności. To czas jej promowania zarówno w miejscach pracy, jak i w lokalnych społecznościach. Warto zwiększać widoczność różnych grup ludzi, szczególnie tych narażonych na wykluczenie. Różnorodność jest ogromną wartością współczesnego świata.

Różnorodność społeczna i polityka równego traktowania pozytywnie wpływają na rozwój społeczeństw. Warszawa dostrzega w tym swój potencjał i chce świadomie i odpowiedzialnie z niego korzystać – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, pełnomocniczka prezydenta ds. równego traktowania.

W ramach Warszawskiego Miesiąca Różnorodności warszawskie organizacje i instytucje kultury organizują wiele wydarzeń.  Na Żoliborzu do 31 maja w czytelni Pod Sowami można zobaczyć m.in. wystawkę książek poświęconych równemu traktowaniu, prawom człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji, znajdujących się w zbiorach Czytelni Naukowej nr XVI i Czytelni Pod Sowami.

Miasto Warszawa razem z Forum Odpowiedzialnego Biznesu zapraszają również do udziału w konferencji „Miesiąc Różnorodności 2024”, która zakończy obchody tego szczególnego święta. Największe wydarzenie realizowane w ramach Karty Różnorodności wspiera przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Każdego roku gromadzi osoby eksperckie zajmujące się zarządzaniem różnorodnością oraz działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 21 maja w Forcie Sokolnickiego w parku Stefana Żeromskiego na Żoliborzu, w godzinach 10.00-15.00.

Podczas wydarzenia, obok wystąpień, paneli dyskusyjnych oraz prezentacji case studies firm, zaprezentowane zostaną wyniki 4. edycji badania Diversity IN Check - narzędzia do diagnozy poziomu dojrzałości organizacji w obszarze zarządzania różnorodnością. Ogłoszona będzie również lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją w Polsce 2023.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h