Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 21:18

Debata jedynek do Rady Dzielnicy (okręg nr 1)

W poniedziałek 18 marca odbyła się debata jedynek startujących do Rady Dzielnicy Żoliborz z okręgu nr 1. Do debaty zaproszeni zostali kandydaci ze wszystkich czterech ugrupowań. Niestety zaproszenia nie przyjęła kandydatka z Koalicji Obywatelskiej.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Dzielnicy Żoliborz Gazeta Żoliborza postanowiła zaprosić do debaty kandydatki i kandydatów startujących z pierwszych miejsc na listach czterech ugrupowań we wszystkich czterech okręgach. W poniedziałek (18 marca) zaprosiliśmy kandydatów startujących z I okręgu (Marymont-Potok, Żoliborz Dziennikarski, rejon pl. Lelewela) Dorotę Klejn z Koalicji Obywatelskiej, Adama Buławę z Prawa i Sprawiedliwości, Joannę Cichecką z Żoliborz ma głos oraz Konrada Smocznego z Miasto jest Nasze. 

Jak się okazało Dorota Klejn (KO) nie przyjęła zaproszenia do uczestnictwa w debacie. Debata odbyła się na żywo online na profilu Gazety Żoliborza, oraz kilku forach lokalnych, możecie ją obejrzeć klikając poniższy link: DEBATA JEDYNEK - OKRĘG NR 1

Dorota Klejn, nie była jedyną, która odmówiła uczestnictwa w debacie. Zrobiło to całe koło Koalicji Obywatelskiej. W związku z bojkotem, podczas debaty wygłosiliśmy oświadczenie, zamieszczamy je również poniżej:

Szanowne Mieszkanki i Mieszkańcy Żoliborza. Czytelniczki i czytelnicy,


Dbająca o rzetelne informowanie Was na temat spraw dzielnicy, z ogromnym zaniepokojeniem przyjmujemy decyzję Żoliborskiej Koalicji Obywatelskiej o zbojkotowaniu serii debat wyborczych, które organizujemy przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.
Media lokalne pełnią kluczową rolę w demokracji. Są nie tylko źródłem informacji o życiu lokalnej społeczności, ale również platformą do dialogu, dyskusji i rozwiązywania problemów. To m.in. dzięki naszej pracy dowiedzieliście się o wydanych przez nasz urząd ponad 100 000 zł na gadżety (w tym kaczce i kombinerkach), to my obnażyliśmy proceder zakupu za blisko 200 000 zł propagandy wyborczej w jednym z lokalnych mediów, to dzięki naszej pracy dowiedzieliście się o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych jednego z radnych dzielnicowych, to m.in. dzięki nam dowiedzieliście się o dyplomie MBA burmistrza dzielnicy uzyskanego na skompromitowanej uczelni Collegium Humanum. To dzięki nam dowiecie się jeszcze wielu rzeczy, bo taka jest rola niezależnego i wolnego dziennikarstwa.
Publiczna debata jest fundamentem demokracji. Stanowi okazję do prezentacji i konfrontacji różnych punktów widzenia, programów i rozwiązań. To właśnie w debacie kształtują się przyszłe kierunki rozwoju naszej dzielnicy. Odwracanie się od tej możliwości dialogu z mieszkańcami jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również szkodliwe dla samej istoty demokracji.
Decyzja Koalicji Obywatelskiej o nieuczestniczeniu w debatach wyborczych jest postawą, która budzi nasze głębokie zaniepokojenie. Takie działanie świadczy o braku szacunku nie tylko dla pracy mediów lokalnych, ale przede wszystkim dla samych mieszkanek i mieszkańców Żoliborza, wyborczyń i wyborców, którzy zasługują na to, by mieć pełną informację na temat kandydatów i kandydatek i ich wizji dla naszej lokalnej wspólnoty.
Przed nadchodzącymi wyborami, każdy głos ma znaczenie. Debata, wymiana poglądów, krytyczne spojrzenie na obietnice wyborcze są niezbędne, aby dokonać świadomego wyboru. Zachęcamy przedstawicieli komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, do ponownego rozważenia swojej decyzji i dołączenia do dialogu z mieszkańcami Żoliborza. Miejsce w debacie jest i będzie dla Was zagwarantowane.
Jednocześnie zapewniamy, że jako Gazeta Żoliborza, będziemy kontynuować naszą misję informowania, krytykowania tam, gdzie potrzeba, i wspierania wszelkich inicjatyw służących dobru naszej lokalnej społeczności. Dla nas, dobro mieszkanek i mieszkańców Żoliborza jest najważniejsze, a transparentność, odpowiedzialność i dialog są fundamentami, na których budujemy naszą pracę jako medium lokalne.
Z poważaniem, 
Mateusz Durlik
Redaktor naczelny Gazety Żoliborza


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Żoliborzanin 29.03.2024 17:44
Facebook to kiepskie medium do publikacji materiałów wideo, wrzućcie to na vimeo, albo chociaż na youtube.

Widz 29.03.2024 17:45
Tak, zwłaszcza że Gazeta Żoliborza, ma kanał na YT, tylko zaniedbany.

PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h