Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:08

Dbaj o siebie na Żoliborzu

W sobotę 9 marca w sali Szkoły Podstawowej nr 65 im. Władysława Orkana przy ulicy Mścisławskiej odbędzie się dzień sportowej aktywności i relaksu, który niektórzy wiążą z przedwyborczą promocją radnych KO.

W tym artykule przeczytasz o:

  • imprezie Dbaj o siebie na Żoliborzu
  • programie dnia
  • podzielonych opiniach o imprezie

Impreza pod hasłem "Dbaj o siebie na Żoliborzu", która odbędzie się w sobotę 9 marca w SP 65 przy ulicy Mścisławskiej zorganizowana została przez radę i zarząd dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Organizatorzy zapowiadają dzień pełen aktywności i relaksu.
Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 warsztatami samoobrony, głównie skierowanymi do kobiet, prowadzonymi przez radną Koalicji Obywatelskiej Dorotę Klejn, która podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat technik obronnych.
Następnie o 14:00 zaplanowane zostało taneczne spotkanie z Klubem Tańca Towarzyskiego Feeling Warszawa.
O 15:00 natomiast będzie miała miejsce niezwykła lekcję ju-jitsu, czyli starojapońskiej sztuki samoobrony nastawionej na umiejętność obezwładnienia i unieszkodliwienia napastnika z UKS Ronin Team. W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość poznania kilkunastu elementarnych sposobów odparcia ataku fizycznego. Istniejący na Żoliborzu od 2006 roku „Ronin” specjalizuje się w sportach walki (judo, ju-jitsu, kickboxing, aikido) oraz gimnastyce artystycznej. Zajęcia poprowadzi Zbigniew Zając – żoliborski trener (8 DAN) oraz nauczyciel i prezes UKS Ronin Team.
Natomiast o 16:00 zaplanowana została energetyczna Zumbę z Moniką Świnogą.
Na zakończenie dnia, o godz. 17:00, rozpocznie się zaś "pierwsza lekcja kickboxingu" - sztuki walki dla kobiet!
Podczas wydarzenia będzie możliwość uczestnictwa w warsztatach tworzenia biżuterii, świeczek zapachowych, perfum i florystycznych. Będzie też dostępny psycholog sportu, a na stoisku medycznym będzie można wykonać pomiary glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, pomiary tkanki tłuszczowej oraz badania spirometryczne.
Będzie też, jak zapowiadają organizatorzy, pyszny i energetyczny poczęstunek.

Jakkolwiek promocja sportu i aktywności fizycznej, czy lekcje samoobrony dla kobiet dzień po Dniu Kobiet wydają się inicjatywą sensowną i wielu żoliboirzan uznało wydarzenie za dobry pomysł, to część mieszkańców odbiera wydarzenie jako element kampanii wyborczej KO, a zwłaszcza Doroty Klejn za publiczne pieniądze. To chyba nieuniknione, że w gorącym czasie przedwyborczym wszystko kojarzy się z polityką i przedwyborczą agitacją.

Zbigniew Zając – żoliborski trener (8 DAN) oraz nauczyciel i prezes UKS Ronin Team, który poprowadzi zajęcia ju-jitsu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h