Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 13:00
Reklama

[Podcast] „Każdy ma talent, który można wykorzystać” – rozmowa z warszawskim społecznikiem Bartoszem Janowiczem

Rozwoził jedzenie seniorom w trakcie pandemii, współorganizował pomoc dla Ukrainy, a ostatnio uczestniczył w tworzeniu testu MyPolitics, który pomógł 600 tys. Polaków zdecydować, na kogo oddadzą głos w wyborach. W naszym najnowszym podcaście rozmawiamy z Bartoszem Janowiczem, który opowiedział o swoich akcjach i szerzej o byciu społecznikiem.
[Podcast] „Każdy ma talent, który można wykorzystać” – rozmowa z warszawskim społecznikiem Bartoszem Janowiczem

Źródło: Zdjęcia z archiwum Bartosza Janowicza

„Najważniejsze to mieć cel i po prostu działać” – tak mówi Bartosz Janowicz, gdy pytamy go o to, jak zacząć działalność jako społecznicy. Posłuchajcie naszego podcastu, by dowiedzieć się, jakie akcje współtworzył Janowicz i jak od kulis wygląda jego działalność.

Jak prowadzić akcje bez wkładu własnych funduszy?

Bartosz Janowicz działał przy wielu inicjatywach. Na jego koncie są m. in. akcja „Senior w koronie”, w ramach której rozwożono jedzenie seniorom w czasie pandemii, czy „4winter”, czyli zbieranie funduszy na zakup samochodów terenowych i półciężarówek, które służą Ukrainie jako ambulanse. Te i inne akcje Janowicza łączą dwie rzeczy – duży sukces i mały wkład własnych pieniędzy.

„Te akcje mogły funkcjonować dzięki zrzutkom, w ramach których to chętni ludzie wpłacali pieniądze. Dodatkowo, w trakcie pandemii udało nam się pozyskać fundusze z urzędu miasta. Na tym właśnie to polega – trzeba szukać i działać, a finansowanie zawsze się jakoś znajdzie” – mówi Janowicz w naszej rozmowie. Posłuchajcie podcastu, aby dowiedzieć się więcej.

W Warszawie jest wiele osób, które chcą działać

„W Warszawie mamy najlepsze warunki w Polsce, aby tworzyć własne akcje. Po prostu jest tu wiele osób, które chcą się w wolnym czasie w coś zaangażować. Najważniejsze jest więc, żeby mieć cel i zebrać tych ludzi. Jak już osiągniemy te dwie rzeczy, zostaje już tylko rozpisać plan i działać” – Bartosz Janowicz w podcaście opowiada także o tym, jak zacząć społeczną działalność i o doskonałych warunkach, które mamy do tego w stolicy.

Słuchając podcastu dowiesz się także, jak wypromować swoją akcję, jakie korzyści można odnieść z angażowania się w wolontariat i jak Internet pomaga społecznikom. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h