Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:31

Obie Prochownie oficjalnie w rękach dzielnicy Żoliborz. Jest rozporządzenie prezydenta

Prezydent Warszawy, na podstawie zarządzenia przekazał do zarządzania Dzielnicy Żoliborz obie Prochownie - Północną i Południową, park pozostaje jednak w rękach Zarządu Zieleni

Obiekty Prochowni Północnej i Południowej, zlokalizowane w parku Żeromskiego, zmieniły swojego zarządcę. Na mocy zarządzenia, wydanego przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, obiekty te zostaną przekazane do zarządzania Dzielnicy Żoliborz.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie ma zarządzenia dotyczącego parku Żeromskiego.

Prezydent Warszawy zastrzegł, że sposób korzystania z pozostałej części parku przez dzielnicę Żoliborz, na cele związane z organizacją imprez, zajęć kulturalnych, sportowych bądź rekreacyjnych, a także na cele gastronomiczne, z wyłączeniem przekazanych obiektów, może odbywać się na zasadach określonych w odrębnym porozumieniu pomiędzy Zarządem Zieleni m.st. Warszawy a Dzielnicą Żoliborz.

Zadaliśmy pytanie rzecznikowi prasowemu miasta oraz rzeczniczce prasowej Zarządu Zieleni, co oznacza brak wnioskowanego przez radę dzielnicy zarządzenia o przekazaniu parku do dzielnicy i czy możemy spodziewać się kolejnej zmiany decyzji w tym obszarze. Jak tylko otrzymamy informację, przekażemy ją Państwu w artykule.

Pełna treść rozporządzenia dostępna jest tutaj


procho sm

procho sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h