Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 15:00
Reklama

Sąsiedzi czuli gaz. Okazało się, że zapach pochodzi z plantacji konopi i grzybków

Mieszkańcy jednego z bloków przy Filareckiej zaalarmowali służby, ponieważ w budynku unosił się dziwny zapach. Na miejsce wezwano straż pożarną i policję. Okazało się, że to nie gaz a marihuana.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym, co było źródłem zapachu, który zaniepokoił mieszkańców,
- co odkryła policja w jednym z mieszkań.

Mieszkańcy jednego z bloków przy Filareckiej zaalarmowali służby o podejrzanym zapachu, który był wyczuwalny na jednej z klatek schodowych. Ze wstępnych informacji wynikało, że ulatnia się gaz, dlatego na miejsce przyjechała straż pożarna. Na miejscu okazało się, że źródłem unoszącego się zapachu nie jest gaz.

Na miejscu pojawili się również policjanci z Żoliborza. - Gdy funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, od razu zorientowali się, że to nie jest zapach gazu, tylko zapach marihuany. Mundurowi zapukali do mieszkania skąd wydobywał się ten zapach, jednak obecni w domu domownicy nie chcieli ich wpuścić. Mimo oporu ze strony mieszkańców, policjantom udało się wejść do mieszkania – poinformowała podinsp. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Żoliborz, Bielany.

W bloku na Filareckiej znaleziono sprzęt do hodowli konopi, rośliny w różnej fazie wzrostu i grzybki

Po wejściu do mieszkania okazało się, że w jednym z pokojów 30-latek i 27-latka urządzili sobie domową plantację konopi. Para uprawiała rośliny z użyciem specjalistycznego sprzętu. Hodowane konopie były w różnej fazie wzrostu. - Oprócz tego w mieszkaniu były ususzone już krzewy konopi oraz suszone grzybki. 30-latek i 27-latka zostali zatrzymani, a znalezione środki odurzające, z których można zrobić kilkaset porcji handlowych, zabezpieczone – dodaje podinsp. Elwira Kozłowska.

Para wylądowała w policyjnym areszcie i usłyszała zarzuty za uprawę środków odurzających oraz ich wytwarzanie. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz.

Przeczytaj również: Żoliborz w czołówce najbezpieczniejszych dzielnic. To dobra wiadomość, ale jest też zła

Choć Żoliborz jest w czołówce stołecznych dzielnic, w których odnotowano najmniej przestępstw to niepokoić może inna, równie ważna statystyka. Najwyższą skutecznością w wykrywaniu sprawców przestępstw mogą pochwalić się policjanci z Pragi Północ (62,3 proc.). Najniższą skuteczność mają policjanci z Żoliborza (38 proc.).

zatrzymany
zatrzymany

grzybki
grzybki

zabezpieczony-susz
zabezpieczony-susz

marihuana
marihuana

namiot-3
namiot-3

namiot
namiot


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ