Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 23:51
Reklama

Jesienne nasadzenia na Żoliborzu. Gdzie pojawią się nowe drzewa?

Tej jesieni na Żoliborzu przybędzie 141 drzew. Nowe nasadzenia pojawiły się już m.in. w Sadach Żoliborskich, a w środę prace prowadzone są przy ulicy Rydygiera, gdzie łącznie ma rosnąć 40 nowych drzew.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • gdzie i jakie drzewa będa posadzone tej jesieni,
  • przy jakiej ulicy zasadzonych będzie najwięcej drzew,
  • czy w Sadach zasadzono drzewa owocowe.

We wtorek w parku Sady Żoliborskie pojawiły się nowe nasadzenia - 7 grusz odmiany "Doyenne du Comice i 6 jabłoni "Gravensteiner". - Dobrze, że są to drzewa owocowe, bo głosowałem za tym - powiedział mieszkaniec, który przechodząc przez park, dopytywał pracowników firmy prowadzącej prace o to czy sadzone są drzewa owocowe. Radości z nowych drzew nie kryli społecznicy opiekujący się parkiem. Maria Janiak ze stowarzyszenia Żoliborz Przyszłości i sąsiedzkiej inicjatywy Owocowe Sady Żoliborskie, która doglądała prac ucieszyła się, że nowe drzewa zasadzono w odpowiednich i dobrze nasłonecznionych miejscach.

Wszystkie drzewa w Warszawie z obowiązkowym cyklicznym przeglądem

To nie jedyne miejsce na Żoliborzu, gdzie pojawią sie tej jesieni nowe drzewa. Łącznie w całej dzielnicy przybędzie 141 nowych drzew. Większość, bo 85 pojawi się w zamian wyciętych okazów, 3 lipy drobnolistne zostaną posadzone w wyniku realizacji Budżetu Obywatelskiego. Pozostałe 53 zostaną zasadzone z inicjatywy żoliborskiego urzędu.

- Rola drzew dla środowiska i jakości naszego życia, szczególnie w mieście, jest bezsprzeczna. Drzewa przyczyniają się do ograniczenia zanieczyszczenia, tworzą środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. W upalne dni dają cień, zmniejszają temperaturę i ograniczają parowanie wody z gleby. Korzenie drzew i krzewów spowalniają procesy erozji gleb, przez co wpływają na zmniejszenie zanieczyszczenia wód – mówi cytowana w oficjalnym komunikacie Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Połamane drzewa, zerwana trakcja tramwajowa i dachy – obejrzyj galerię zdjęć ze skutkami wichury na Żoliborzu

40 nowych drzew wzdłuż ulicy Rydygiera

Jak informuje żoliborski urząd w przesłanym komunikacie najwięcej nowych drzew pojawi się przy ulicy Rydygiera po obu stronach ulicy. W środę pracownicy firmy zieleniarskiej wkopują młode drzewka. Nowe drzewa zasadzono już wzdłuż Instytutu Chemii Przemysłowej i po przeciwnej stronie ulicy. Łącznie przy Rydygiera przybędzie tej jesieni 40 drzew a wśród nich 32 platany klonolistne ‘Pyramidalis’, 5 klonów czerwonych Red Sunset ‘Franksred’ i 3 klony zwyczajne.

"22 nowe drzewa posadzimy na Skwerze przy ul. Krasińskiego, w tym 10 klonów Freemana „Autumn Fantasy”, 8 klonów jaworów i 4 topole osiki ‘Erecta’. 8 klonów zwyczajnych „Globosum” posadzimy przy ul. Bohomolca, 5 lip drobnolistnych zaplanowaliśmy przy ul. Bitwy nad Rokitną, 4 topole chińskie pojawią się przy ul. Wyspiańskiego, a 4 klony zwyczajne – przy ul. Małogoskiej. Przy ul. Felińskiego przybędą natomiast 4 klony jawory, a jeden klon srebrzysty uzupełni nasadzenia przy al. Wojska Polskiego. O jeden głóg dwuszyjkowy zwiększymy nasadzenia przy ul. Siemiradzkiego, a o kasztanowca – Skwer Newerlego." - czytamy w przesłanym komunikacie żoliborskiego urzędu.


IMG_6166

IMG_6166

IMG_6163

IMG_6163

IMG_6153

IMG_6153

IMG_6162

IMG_6162

IMG_6157

IMG_6157


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h