Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 22:38

Plac zabaw w parku Żeromskiego. Kiedy koniec remontu? [Wideo]

[Wideo] Lato zbliża się ku końcowi a plac zabaw w parku Żeromskiego wciąż nie jest gotowy. Mali żoliborzanie i żoliborzanki, pierwotnie miały zacząć zabawy na wyremontowanym obiekcie przed wakacjami. Termin zakończenia prac przesunięto na sierpień, jednak i tym razem nie udało oddać do użytku placu zabaw. Zarząd Zieleni podaje nową datę otwarcia obiektu.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jaki jest powód opóźnień,
- jaki jest stopień zaawansowania prac,
- kiedy dzieci będą mogły pobawić się na wyremontowanym placu zabaw.

Na placu zabaw w parku Żeromskiego, według założeń Zarządu Zieleni, o tej porze miały bawić się już dzieci. Tymczasem widać zawiedzionych rodziców z dziećmi spacerujących wzdłuż płotu odgradzającego obecny plac budowy i obserwujących to, co powstaje w miejscu placu zabaw. – Plac wymagał remontu, bo był zniszczony. Dziwi mnie z kolei tempo prac, bo plac zabaw miał być otwarty na wakacje – mówi Piotr, który odwiedził park Żeromskiego razem z córką.

Widać, że prace są w zaawansowanym stopniu. Drewniany podest ciągnący się wzdłuż całego placu jest, poza małym fragmentem ułożony. Widać już m.in. odremontowany wóz strażacki, wielkiego pająka, altanki, zjeżdżalnie i huśtawki. Robotnicy na miejscu impregnują drewniane elementy placu zabaw, z których powstają docelowe konstrukcje. Czuć wręcz atmosferę pracy i nic dziwnego, bo do trzeciego już terminu otwarcia placu zabaw pozostało niewiele więcej niż dwa tygodnie. - Na wniosek Wykonawcy termin zakończenia prac modernizacyjnych na placu zabaw w Parku im. S. Żeromskiego został przesunięty na 30 września – informuje Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Zieleni Warszawskiej.

Przeciąga się remont placu zabaw w Parku Żeromskiego. ZZW podaje nową datę zakończenia prac

Z czego wynikają opóźnienia?

Powodem opóźnień jest m.in. transport części zamiennych do remontowanych urządzeń, które płyną do Polski z USA. Według przekazanych informacji, konieczne było również wykonanie nieplanowanych wcześniej prac takich jak zrobienie drenaży pod gumową nawierzchnią, tak aby w przyszłości nie pękała, czy wykonanie dodatkowej płyty fundamentowej dla jednej z zabawek.  

Dodatkowo, warunki pogodowe panujące na przełomie czerwca i lipca uniemożliwiały wykonawcy wykonanie części prac takich jak, położenie wierzchniej warstwy nawierzchni gumowej, sadzenie rośli czy betonowanie fundamentów pergoli i sceny.

- Konieczność zamówienia i wymiany pewnych elementów urządzeń pojawiła się w trakcie budowy – dodatkowe prace są konieczne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników placu – wyjaśnia rzeczniczka prasowa ZZW i dodaje: - Warto podkreślić, że dokupujemy tylko oryginalne części, które idealnie pasują do urządzeń, są wysokiej jakości i gwarantują bezpieczeństwo użytkownikom. Zarówno nam, jak i Wykonawcy zależy na tym, aby plac był wykonany z jak największą dbałością o szczegóły, a urządzenia były najwyższej jakości. Chcemy, aby plac służył mieszkańcom przez następnych kilkanaście lat.

Umowa na nowy plac zabaw w Parku Żeromskiego podpisana

Literatura motywem przewodnim na placu zabaw w parku Żeromskiego

Nowy plac zabaw będzie się składał z czterech obszarów dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym: 0-3 lat, 3-6 lat, 6-12 lat i powyżej 12. Wszystkie strefy będą połączone drewnianym podestem. Projektanci zaplanowali również dwie strefy wypoczynkowe z siedziskami i zadaszeniem w postaci drewniano-stalowych pergoli oraz teren do swobodnych zabaw na trawie.

Motywem przewodnim nowego placu zabaw w parku na warszawskim Żoliborzu jest literatura. To bezpośrednie nawiązanie do patrona parku – Stefana Żeromskiego – oraz patronów ulic krzyżujących się na placu Wilsona – Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego i Juliusza Słowackiego. W nawiązaniu do literatury na placu zabaw pojawią się rzeźby stosu książek, kredek, a także panele edukacyjne. Będzie można również skorzystać z biblioteczki plenerowej. Na różnych elementach małej architektury umieszczone zostaną cytaty zaczerpnięte z literatury dziecięcej.

"Park Żeromskiego znajduje się w centralnej części Żoliborza. To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców, znajdujące się w sąsiedztwie najważniejszego węzła komunikacyjnego w dzielnicy. Park ma długą historię, czego dowodem są znajdujące się w nim dwie zabytkowe prochownie. W północnej znajduje się klubo-kawiarnia, która animuje życie kulturalne w tej części Żoliborza. To m. in. za sprawą tego miejsca żoliborzanie chętnie odwiedzają Park Żeromskiego."

Park Żeromskiego. Jaką wizję tego miejsca mają mieszkańcy Żoliborza?


plac-zabaw-park-zeromskiego-5

plac-zabaw-park-zeromskiego-5

plac-zabaw-park-zeromskiego4

plac-zabaw-park-zeromskiego4

plac zabaw park żeromskiego1

plac zabaw park żeromskiego1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h