Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:32
Reklama

„Pasja i sztuka”. W Westfield Arkadia ruszają warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Materiał partnera

Warsztaty organizowane w centrum handlowym Westfield Arkadia składają z 24 cykli dedykowanych dorosłym i dzieciom. Uczestnicy poznają tajniki malarstwa, sitodruku czy rzeźby. Zajęcia odbywać się będą co sobotę, od 3 września do końca lutego 2023 roku.

Celem projektu jest aktywizowanie mieszkańców Warszawy oraz zaoferowanie im możliwości zdobycia nowych umiejętności i ciekawego spędzania czasu w okresie jesienno-zimowym. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

W nadchodzących miesiącach centrum handlowe Westfield Arkadia wraz z partnerami – lokalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i jednym z najemców centrum, galerią sztuki Ado-art – zaprasza na cykl rozmaitych warsztatów poświęconych sztuce i pracom manualnym. Poprowadzą je ludzie pełni pasji i chętni do przekazywania swojej wiedzy. Wszystkie spotkania w ramach projektu „Pasja i sztuka” rozpoczynają się o godz. 12.00 i potrwają ok. 1,5 godziny. Zajęcia odbywają się w lokalu na 1 piętrze w pasażu Canaletto i nie obowiązują na nie zapisy. O możliwości wzięcia udziału w danym warsztacie decyduje kolejność przybycia na miejsce. Chętni mogą wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć w ramach organizowanego cyklu. Westfield Arkadia zapewnia materiały potrzebne do wzięcia aktywnego udziału w spotkaniach, np. trampki, koszulki, deskorolki, ekotorby, tablice malarskie, markery, ołówki, glinę i farby, a wszystkie dzieła stworzone podczas warsztatów uczestnicy zabiorą ze sobą do domów.

Stacja Muranów – zajęcia manualne dla dzieci i dorosłych

Współpracownicy Stacji Muranów poprowadzą zajęcia, w ramach których uczestnicy będą mogli stworzyć niepowtarzalne produkty – własnoręcznie pomalowane tenisówki oraz blaty od deskorolek. Podczas warsztatów z sitodruku wszyscy chętni samodzielnie wykonają wzór na koszulkach i ekologicznych torbach odbity za pomocą przygotowanego wcześniej sita. Z kolei lekcje z komiksu będą okazją do poznania tajników rysowania komiksów i stworzenia swojego bohatera. Łącznie we współpracy ze Stacją Muranów zostanie zorganizowanych 16 warsztatów – po cztery w każdym z powyższych obszarów. W zajęciach może wziąć udział do: 10 osób (graffiti na deskorolkach), 20 osób (rysunek komiksowy i malowanie trampek) lub 50 osób (sitodruk).

[vads test=1 id="23139"]

Warsztaty z rysunku komiksowego i graffiti na deskorolkach poprowadzi Adam Walas, absolwent warszawskiej ASP, ilustrator i nauczyciel rysunku. Podstaw sitodruku uczestników nauczy Artur Turowski, fotograf i malarz, który od kilku lat eksperymentuje z łączeniem fotografii i sitodruku. Z kolei dzięki Sabinie Twardowskiej – malarce, rysowniczce i projektantce, prowadzącej Pracownię Ilustracji i Grafikę Projektową na Wydziale Grafiki w Społecznej Akademii Nauk – uczestnicy w ciekawy sposób pomalują trampki.

– Celem wydarzenia jest zaoferowanie warszawiakom możliwości zdobywania nowych umiejętności, odkrywania w sobie talentów, wrażliwości na sztukę i w efekcie poszerzania kompetencji. Chcemy, aby był to atrakcyjny czas, spędzony aktywnie ze sztuką. Nieprzypadkowo zajęcia zostały zaplanowane na okres jesienno-zimowy. Lato się skończyło, ale chcemy wciąż dostarczać kolejnych pozytywnych emocji naszym klientom – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.

Galeria sztuki Ado-art – tajniki malarstwa i rzeźby

Drugim partnerem cyklu jest galeria sztuki Ado-art. Najemca centrum handlowego Westfield Arkadia zaproponował zajęcia, których celem jest przybliżenie uczestnikom różnych dziedzin sztuki. Uczestnicy mogą wziąć udział w ośmiu warsztatach – cztery z nich skierowane są do dzieci, a cztery do dorosłych. Podczas zajęć dla dzieci będą one miały okazję poznać podstawowe techniki malarskie z wykorzystaniem pędzli, plastikowych szpachelek, gąbeczek, serwetek, ale również własnych dłoni, nauczyć się zasad kompozycji, dzięki malowaniu martwej natury, tworzyć pejzaże oraz odkryć malarstwo ebru, czyli malowanie na wodzie. Z kolei dorośli stworzą prace abstrakcyjne za pomocą nitki i farby akrylowej, poznają malarstwo op-art, przygotują płaskorzeźbę z wykorzystaniem gliny podczas ćwiczeń inspirowanych kubizmem oraz pejzaże z wykorzystaniem płatków złota i techniki mix media. W zajęciach dla dorosłych może wziąć udział do 50 osób, z kolei dla dzieci – 25 pociech wraz z opiekunem, który może aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

Spotkania poprowadzi Karina Reclik, ceniona i znana rzeźbiarka oraz artystka sztuk wizualnych, absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, na specjalizacji rzeźbiarskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Harmonogram warsztatów artystycznych „Pasja i sztuka” w Westfield Arkadia:

Wrzesień

•            03.09 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            10.09 TECHNIKI MALARSKIE. Zajęcia dla dzieci

•            17.09 ABSTRAKCJA – MALOWANIE NITKĄ. Zajęcia dla dorosłych

•            24.09 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Październik

•            01.10 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            08.10 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            15.10 KOMPOZYCJA – DALSZE WPROWADZENIE DO MALARSTWA. Zajęcia dla dzieci

•            22.10 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            29.10 ZŁUDZENIA OPTYCZNE – MALARSTWO INSPIROWANE OP-ARTEM. Zajęcia dla dorosłych

Listopad

•            05.11 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            12.11 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            19.11 PEJZAŻE UCZUĆ. Zajęcia dla dzieci 

•            26.11 RZEŹBA I KUBIZM. Zajęcia dla dorosłych

Grudzień

•            03.12 MALOWANIE TENISÓWEK. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            10.12 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            17.12 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Styczeń

•            07.01 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            14.01 EBRU – MALOWANIE NA WODZIE. Zajęcia dla dzieci

•            21.01 RYSUNEK KOMIKSOWY. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            28.01 SECESJA – PRACE STRUKTURALNE. Zajęcia dla dorosłych 

Luty

•            04.02 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            11.02 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            18.02 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

•            25.02 SITEM PO CIUCHACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Szczegółowe informacje o warsztatach są dostępne na stronie internetowej Westfield Arkadia oraz na fanpage’u w serwisie Facebook.


Pasja-i-sztuka-warsztaty-w-Westfield-Arkadia_grafika-1

Pasja-i-sztuka-warsztaty-w-Westfield-Arkadia_grafika-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ