Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 12:28

Przez lata nie mieli boiska z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie z Żoliborza mają wreszcie gdzie ćwiczyć

Boiska Zespołu Szkół nr 31 były w fatalnym stanie. Ze względu na to wyłączono je z użytku. Od ponad dekady przymierzano się do ich remontu, jednak dopiero teraz uczniowie doczekali się nowego obiektu.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym, dlaczego boisko szkolne było wyłączone z użytkowania przez prawie 10 lat,
- jak wygląda nowy obiekt i jakie sporty można uprawiać na nowym boisku.

- To była bardzo wyczekiwana przez uczniów i ich opiekunów inwestycja. Boiska przy Zespole Szkół nr 31 były już w bardzo zły stanie i wymagały pilnego remontu – stwierdza cytowany w oficjalnym komunikacie burmistrz Żoliborza Paweł Michalec.

Uczniowie tej szkoły przez lata nie mogli skorzystać ze swojego boiska. W 2013 roku decyzją sanepidu zostało wyłączone z użytkowania. Przez ten czas obiekt jeszcze bardziej niszczał a asfaltową nawierzchnię porosły chwasty.

Zły stan boisk był zgłaszany dzielnicy od ponad dekady. W 2010 roku opracowano dokumentację projektową dla całego terenu Zespołu Szkół nr 31, w tym na remont boiska i przylegających placów. Pieniądze na modernizację udało się wygospodarować w 2021 roku, wtedy też rozpoczęły się prace trwające 10 miesięcy.

Przeczytaj również: Boiska na Żoliborzu dla każdego. Lista

Nowe boiska na Żoliborzu tuż przed wakacjami

Od czerwca uczniowie żoliborskiej szkoły mogą korzystać z nowych boisk. Dzięki przeprowadzonemu remontowi szkoła zyskała boisko do gry w piłkę nożną i ręczną z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz drugie, do gry w koszykówkę i siatkówkę z nawierzchnią poliuretanową. Na krańcach obu boisk znajdują się wysokie na 6 metrów piłkochwyty.

Poza wspomnianymi inwestycjami, na terenie szkoły znalazł się stół do tenisa stołowego, wokół którego nawierzchnię wyłożono betonową kostką. Uczniowie w czasie lekcji wychowania fizycznego mogą również ćwiczyć pchnięcie kulą na specjalnej rzutni, a także skok w dal na bieżni z zeskokiem. Wokoło znalazły się również ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Całość po zmroku oświetlają latarnie. Cały teren zyskał nowe ogrodzenie i system monitoringu.

Dookoła znajdują się rosnące od dawna drzewa. Pierwotnie cztery wytypowane do wycinki okazy udało się uratować z wyjątkiem jednego klona który, mimo że był zdrowy musiał zostać wycięty.  - Realizując tę inwestycję zadbaliśmy także o pozostawienie rosnących tam od wielu lat drzew, a dodatkowo wykonawca założył ogrody deszczowe – wylicza burmistrz dzielnicy. Ogrody deszczowe mają za zadanie odprowadzać i odwadniać płyty boisk. Jak informuje dzielnica koszt całej inwestycji wyniósł prawie 1,05 mln złotych.

Przeczytaj również: Na tę inwestycję szkoła na Żoliborzu czekała do lat

fot. UD Żoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 7 km/h