Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 09:05

Weekend na Żoliborzu: „Walking” z Robertem Korzeniowskim i Dzień Dziecka po słowiańsku, i na sportowo

Weekend upłynie przede wszystkim pod znakiem atrakcji dla dzieci. Nie oznacza to jednak, braku ciekawych wydarzeń dla dorosłych. Poniżej przegląd najciekawszych wydarzeń na Żoliborzu.

Charytatywny walking z Robertem Korzeniowskim i innymi gwiazdami

Na Kępie Potockiej odbędzie się wydarzenie, dzięki któremu będzie można spełnić marzenia chorych dzieci. W czasie wydarzenia będzie można spróbować chodziarstwa, czyli dyscypliny sportowej, w której Robert Korzeniowski zdobywał najwyższe tytuły sportowe. To właśnie razem z nim będzie można przejść trasę w żoliborskim parku. Poza mistrzem obecne będą inne gwiazdy, z którymi będzie można tego dnia uprawiać „walking”. Wśród nich znajdzie się Maciej Kurzajewski czy Ida Nowakowska.

Każdy będzie miał do przejścia dystans 2 kilometrów. Dochód z pakietów startowych będzie przeznaczony na realizację celów statutowych Fundacji "Mam Marzenie", czyli realizację marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Udział w imprezie jest możliwy po zakupieniu cegiełki o wartości 50 złotych, która pozwoli również na przejście dystansu w towarzystwie Roberta Korzeniowskiego. Dostępne są również cegiełki pozwalające na pokonanie trasy w towarzystwie innej, ulubionej gwiazdy. Wszystkie cegiełki są możliwe do zakupu pod poniższym linkiem: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-mam-marzenie/cele/idziemy-po-marzenia-charytatywny-walking-z-robertem-korzeniowskim

Uwaga! Z każdą gwiazdą może iść maksymalnie 30 osób – na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Więcej na temat wydarzenia jako patron medialny pisaliśmy tutaj.

Kiedy? - Sobota, 4 czerwca o godz. 15.00
Gdzie? - Park Kępa Potocka

Dzień Dziecka na Żoliborzu

Jako że Dzień Dziecka wypada w tym roku w środku tygodnia, to wiele wydarzeń skierowanych wyłącznie dla dzieci odbędzie się w weekend. Dzień Dziecka w sportowej atmosferze będzie świętowany w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Żoliborzu. Wśród atrakcji przygotowany zostanie dmuchany zamek oraz gry i zabawy.

Na miejscu pojawią się również strażacy, którzy dadzą pokaz. Swoimi umiejętnościami pochwalą się również piłkarze. Wśród przygotowanych atrakcji coś dla siebie odnajdą również rodzice. Dla nich odbędą konsultacje z trenerem personalnym oraz strefę relaksu.

Kiedy? - Sobota, 4 czerwca o godz. 12.00
Gdzie? - Ośrodek Sportu i Rekreacji na Żoliborzu

San Junipero Girls Crew w Letnisku

Letnisko Żoliborz, to miejsce powstałe z miłości do polskiego lata. Poczujemy tu nienachalny klimat retro. Każda z imprez jest tworzona, tak by odnalazł się tu każdy, bo dobra zabawa w tym miejscu to podstawa. Więcej o samym miejscu przeczytacie tutaj.

W piątek muzyczną przygodę rodem z lat '80, zapewni San Junipero Girls Crew czyli dziewczyński kolektyw dj-ski, założony w Warszawie w 2019 roku. Grają muzykę lat 80-tych, 90-tych, eurodance, nu-disco i house.

Kiedy? - Piątek, 3 czerwca o godz. 21.00
Gdzie? - Letnisko Żoliborz

Słowiański Dzień Dziecka 2022

Dzień Dziecka kontynuowany będzie również w Centrum Lokalnym Żoliborz. Wśród atrakcji przygotowano m.in. prelekcję o pochodzeniu słowiańskich imion, zabawy muzyczne i tańce oraz warsztaty z tworzenia wycinanek z papieru. Dzieci będą mogły posłuchać baśni i legend. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami oraz warsztatów z garncarstwa i wyplatania wianków z krepiny.

Kiedy? - Sobota, 4 czerwca o godz. 12.00
Gdzie? - Centrum Lokalne Żoliborz

Ola Budzyńska w PraCoVni

W PraCoVni swoją twórczość zaprezentuje Ola Budzyńska, to młoda artystka z Warszawy. Jej twórczość to unikatowe połączenie klasyki i elektroniki. Na koncertach Ola kreuje niepowtarzalny i oniryczny klimat. Jej melancholijny wokal sprawia, że słuchacz bez reszty zatapia się w dźwiękach muzyki. W sierpniu 2021 roku została laureatką legendarnego Festiwalu Fama.

Zapowiadany koncert będzie jednocześnie zapowiedzią jej debiutanckiej płyty.

„Koncert nie jest biletowany, ale jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć artystkę w tych ciężkich czasach, będzie taka możliwość - po koncercie na sali będzie krążyć kapelusz, więc pamiętajcie o wzięciu gotówki” – przypominają organizatorzy.

Kiedy? - Piątek, 3 czerwca o godz. 20.00
Gdzie? - PraCoVnia Art-Club


dzien-dziecka-osir

dzien-dziecka-osir

282196970_529110528858853_1539050465244812267_n

282196970_529110528858853_1539050465244812267_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h