Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:12

Jaśniej na Zatrasiu. Nowe latarnie na Broniewskiego

Wkrótce w pasie rezerwy Broniewskiego stanie 25 nowych latarni. To może być początek do uporządkowania tego terenu.

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym kiedy pojawią się nowe latarnie,
- dlaczego realizacja tego projektu jest ważna.

Postawienie nowych latarni to efekt wybranego w Budżecie Obywatelskim projektu zgłoszonego przez Stowarzyszenie Zatrasie. „Jaśniej na Broniewskiego”, bo tak nazwano projekt, zakłada zamontowanie 25 energooszczędnych latarni z oprawami LED w pasie rezerwy ulic Broniewskiego od ulicy Elbląskiej do ulic Krasińskiego.

Przeczytaj również: Ze ścieżki rowerowej na Broniewskiego na Żoliborzu zniknie kostka

Wyłoniona w przetargu Firma Elproject Polska ma do wykonania 6 inwestycji związanych z budową oświetlenia. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, wykonawca ma w pierwszej kolejności sporządzić projekt a dopiero potem, już jesienią, przystąpi do robót w terenie. Jeżeli rzeczywiście prace będą postępować zgodnie z założeniami to na Broniewskiego nowe latarnie zaświecą przed Bożym Narodzeniem.

Zgłoszony projekt może być wstępem do porządkowania pasa rezerwy ulicy Broniewskiego

O projekcie pisaliśmy na łamach naszego portalu w trakcie głosowania w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wówczas Wiktor Zając autor projektu i prezes Stowarzyszenia Zatrsie, wyrażał nadzieję, że zgłoszony projekt może być wstępem do porządkowania pasa rezerwy ulicy Broniewskiego na odcinku od ulicy Elbląskiej do Krasińskiego, które w dużej mierze jest dziś klepiskiem zastawionym samochodami.

Przeczytaj również: „Jaśniej na Broniewskiego.” Czy to początek zmian w niezagospodarowanym pasie rezerwy na Zatrasiu?

Jak wskazywał wtedy Wikto Zając jest to miejsce, w którym po zmroku panuje ciemność. – Między Broniewskiego 13 a 19 znajdują się drzewa, dające cień. Latarnie, które znajdują się na ulicy Broniewskiego zlokalizowane są po północnej stronie jezdni, czyli od strony Sadów Żoliborskich, więc światło, które generują nie jest wystarczające by rozświetlało okolicę po przeciwnej stronie – opisywał w zeszłym roku prezes Stowarzyszenia Zatrasie i dodawał: – Oświetlenie w pasie rezerwy jest też ważne, dlatego, że jest to niebezpieczne miejsce. W przeszłości doszło tam do napaści na kobietę z nożem w ręku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ