Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:15

Jest wyrok dla mężczyzny, który zepchnął kontrolera na tory metra stacji Marymont

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, agresywny gapowicz został skazany na karę ograniczenia wolności, musi także pokryć koszty zniszczonego urządzenia kontrolerskiego i zadośćuczynić ofierze.

W tym artykule przeczytasz m.in o:

  • jakich obrażeń doznał kontroler?
  • jak zakończyła się sprawa ataku na kontrolera?

Ogłoszony przez sąd wyrok to finał sprawy z lipca 2018 roku. Wówczas na peronie stacji Marymont dwóch kontrolerów sprawdzało ważność biletów podróżujących metrem. Jeden z pasażerów, który nie miał biletu odepchną kontrolera, a ten spadł na torowisko.

Przeczytaj również: Szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Lista punktów na Żoliborzu i Bielanach

Agresywny gapowicz uciekł, a kontroler przy pomocy swojego kolegi wydostał się z torowiska. „Upadając na szczęście nie dotknął tzw. trzeciej szyny, którą płynie prąd zasilający składy metra, nie nadjeżdżał też kolejny pociąg. Skutkiem upadku był złamany palec ręki, stłuczona głowa, bark i biodro” – informuje dział prasowy ZTM.

Incydent, który miał miejsce na żoliborskiej stacji metra został zgłoszony na policję. W ramach poszukiwań napastnika, policja opublikowała nagrania z monitoringu ukazujące jego wizerunek.

Przeczytaj również: Nowe szczegóły w sprawie Skweru Krasińskiego

Poszukiwany został wreszcie zatrzymany w październiku. Prokuratura oskarżyła go o narażenie kontrolera na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia przedmiotów, m.in. urządzenia kontrolerskiego.

Jak opisuje sprawę ZTM odbyło się kilka rozpraw sądowych i ostatecznie zapadł prawomocny wyrok, wedle którego sprawca został skazany na dwa lata ograniczenia wolności polegającego na wykonywaniu prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Ponadto mężczyzna musi także pokryć koszt uszkodzonych przedmiotów i wypłacić finansowe zadośćuczynienie poszkodowanemu kontrolerowi.

Przeczytaj również: Strefa płatnego parkowania w Warszawie. Abonament mieszkańca tylko dla rozliczających podatki w Warszawie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ