Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:26

Metro tylko na Bielanach i Żoliborzu. W weekend zapowiadane są utrudnienia

Od czwartku do niedzieli pociągi linii metra będą kursowały na skróconej trasie od stacji Młociny do Dworca Gdańskiego. W tym czasie pasażerowie będą mogli korzystać z zastępczych linii autobusowych i tramwajowych.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • utrudnieniach w kursowaniu metra
  • zmianach w kursowaniu tramwajów i autobusów
  • o tym jak często będą kursować poszczególne linie i metro

Metro Warszawskie od 11 do 14 listopada zamknie odcinek pierwszej linii metra między stacją Dworzec Gdański a Kabatami. Na długi weekend zaplanowano prace techniczne i modernizację urządzeń sterowania ruchem pojazdów.

Skrócenie trasy pociągów pierwszej linii metra nastąpi w czwartek około godziny 21. W czwartek, 11 listopada i 14 listopada w metrze będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. W piątek, 12 listopada pociągi będą kurowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale ze zwiększoną częstotliwością w godzinach szczytów komunikacyjnych. W sobotę, 13 listopada pociągi będą jeździły według sobotniego rozkładu jazdy. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie będzie kursów nocnych.

Zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

Na czas wyłączenia części stacji metra z użytku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dodatkowe kursy tramwajów i autobusów. Na tory wyjadą tramwaje linii uzupełniającej 71. Składy w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki co 4-5 min. Oto trasa:

  • 71: METRO MARYMONT – J. Słowackiego – pl. T.W. Wilsona – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Ponadto w piątek, 12 listopada zmieni się trasa tramwajów linii 14:

  • 14: BANACHA – … – Puławska – J. P. Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC,

Składy linii 17 będą miały dodatkowe kursy na trasie: Twardowska – PKP Służewiec. Tego dnia tramwaje linii 17 i 18 (w godzinach szczytów) będą podjeżdżały na przystanki częściej niż normalnie.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w dniach 13-14 listopada. Zawieszone zostanie kursowanie linii 14, a składy linii 17 będą jeździły z większą częstotliwością do pętli Winnica.

Będą także dwie autobusowe linie zastępcze ZM1 i Z-1. W czwartek 11 listopada autobusy ZM1 będą kursowały w godzinach 21.00-0.30 (co 5-10 minut) a od 12 do 14 listopada w godzinach 5.00-24.00 (co 3 minuty podczas szczytów komunikacyjnych w piątek, 12 listopada oraz co 4-5 min w sobotę i niedzielę).

  • ZM1: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – METRO RATUSZ-ARSENAŁ.

W noce z piątku na sobotę 12/13 listopada i z soboty na niedzielę 13/14 listopada, w godzinach nocnych kursów metra autobusy linii ZM1 pojadą całą trasą linii M1:

  • ZM1: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – pl. T. W. Wilsona – J. Słowackiego – S. Żeromskiego – A. Sacharowa – J. Kasprowicza – METRO MŁOCINY.

Od piątku do niedzieli będą również kursowały autobusy linii Z-1. Na trasę wyjadą w okresach największego wykorzystania metra, czyli: w piątek 6.00-22.00, w sobotę 7.00-19.00 i w niedzielę – 9.00-19.00. Na przystanki podjadą z taką samą częstotliwością jak ZM1:

  • Z-1: METRO WILANOWSKA – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa –METRO RATUSZ-ARSENAŁ.

Wydłużone zostaną trasy linii podmiejskich. Autobusy linii 710, 724 i 742 będą dojeżdżały do Metra Wilanowska a nie do Kabat. Umożliwi to przesiadkę do tramwajów linii 71.

Utrudnienia w metrze również w kolejny weekend

Drugi etap prac modernizacyjnych zaplanowano na następny weekend. Od piątku 19 listopada od godziny 18.00 do niedzieli 21 listopada metro będzie kursowało pomiędzy Dworcem Gdańskim a Młocinami według standardowych rozkładów jazdy. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie będzie kursów nocnych.

W piątek, sobotę i niedzielę będą kursowały tramwaje linii 71; w sobotę i niedzielę składy linii 17 będą jeździły z większą częstotliwością do pętli Winnica a kursowanie linii 14 zostanie zawieszone. Podobnie jak to było w pierwszym etapie prac, na trasy wyjadą autobusy linii zastępczej ZM1 (od ok. godziny 17:30 w piątek 19 listopada) oraz Z-1. W godzinach nocnych kursów metra autobusy ZM1 będą jeździły wzdłuż całej trasy linii M1. Autobusy linii 710, 724 i 742 będą dojeżdżały do Metra Wilanowska a nie do Kabat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ