Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:39

Tych zdjęć kierowcy nie lubią najbardziej. Most Gdański z rekordem

Łącznie warszawskie fotoradary, w minionym roku, przyłapały na przekroczeniu prędkości 150 tys. kierowców. Niektórzy piraci drogowi jechali po Warszawie pięciokrotnie szybciej.

Wszystkie funkcjonujące fotoradary na terenie Warszawy zarejestrowały 150 tys. przekroczeń. Kierowcy najczęściej przekraczali dopuszczalną prędkość o 20 km/h. Są jednak rekordziści, którzy jeździli po stołecznych drogach nawet 175 km/h przy ograniczeniu prędkości do 80. To przykład z alei Stanów Zjednoczonych, któremu zdjęcie zrobił znajdujący się tam fotoradar.


Czytaj też: „Chudniemy od samego patrzenia.” Wąskie gardło dla pieszych przy ruchliwej Powązkowskiej

Najczęściej jednak, na przekraczaniu prędkości kierowcy byli przyłapywani na moście Gdańskim. - Na tak zwanym pudle są trzy lokalizacje. Najczęściej kierowcy nie stosowali się do ograniczeń na moście Gdańskim. Zarejestrowano tam ponad 16 tys. naruszeń. W dalszej kolejności jest ulica Pułkowa - ponad 15 tys. naruszeń. Stawkę zamyka ulica Pileckiego - 14 tys. naruszeń - wylicza w rozmowie z Radiem Kolor Monika Niżniak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który odpowiada za fotoradary.

fot. Radio Kolor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h