Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:01

Zbliża się rekrutacja do szkół i przedszkoli. Przyjdź na dni otwarte

We wtorek, 3 marca rusza rekrutacja do szkół podstawowych a także przedszkoli. Rodzice już głowią się, która placówka może okazać się najlepsza dla ich dziecka. Na sąsiedzkich forach coraz częściej pojawiają się również zapytania o opinie danej placówki.

O ostatecznym przydziale do szkoły jak i przedszkola zdecyduje system. Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa). Oznacza to, że kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.


Czytaj też: Mniej prac domowych dla uczniów. W pilotażowym programie szkoły z ŻoliborzaKandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. W tym przypadku punktowanych jest 12 kryteriów takich jak m.in. zamieszkanie kandydata na terenie dzielnicy, w której znajduje się wybrana szkoła czy rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki przez rodzeństwo kandydata w kolejnym roku szkolnym w szkole wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie.

Zanim jednak ruszy rekrutacja w szkołach podstawowych zapowiadane są dni otwarte, na których zarówno rodzice jak i uczniowie będą mogli poznać i zwiedzić placówkę oraz zadać wszystkie nurtujące ich pytania. Poniżej harmonogram spotkań.

Kliknij w obrazek, żeby go powiększyć

rekrutacja

rekrutacja


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ