Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:49

Weekend na Żoliborzu: Nauka historii w plenerze albo opowieść o polskich ratownikach górskich na Kaukazie

Nie wiecie jak ciekawie spędzić czas? Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń. Co nas czeka w nadchodzący weekend? Koncert, opowieść o tym jak polscy ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem turystów na Kaukazie, warsztaty z urządzania wnętrz czy lekcja historii na żywo.

Śladami żołnierzy Polski Podziemnej - spacer po Cm. Wojskowym

Powązki są wyjątkową nekropolią. To miejsce spoczynku wielu znanych, wybitnych i zasłużonych Polaków. Cmentarz podzielony jest na kilka stref. Już w najbliższą sobotę będzie można poznać historie uczestników znanych akcji dywersyjnych, dowódców największych akcji Podziemia i innych, którzy odznaczyli się w historii Warszawy.

Wydarzenie odbędzie się w formie spaceru po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca facebookowej strony Warszawski Zaułek, gdzie przeczytać można wiele ciekawostek historycznych na temat stolicy.

1 lutego (sobota), godz. 14:00 – 15:30
ulica Powązkowska 43

Bezpieczny Kazbek czyli polscy ratownicy na Kaukazie

Bezpieczny Kazbek to projekt, którego celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa turystów i wspinaczy odwiedzających szczyt Kazbek i znajdujących się w górach na terytorium Gruzji. Realizowany jest przez fundację „Medyk Rescue Team”. Zespół tworzą ratownicy górscy i medyczni, którzy poświęcają swój wolny czas i pieniądze, by ratować ludzi.

Mają dużo pracy - poprzedni sezon, to prawie 300 interwencji, tegoroczny - blisko 200. Baza ratowników, to swoista Polska Ambasada, miejsce spotkań, setek rozmów, świadek dramatów i szczęśliwych zakończeń.

O tym jak wygląda życie podczas pobytu w bazie pod Kazbekiem opowie Marcin Błeński założyciel fundacji Medyk Rescue Team. „Opowiemy Wam o Kazbeku, o jego pięknie i zagrożeniach. Opowiemy o naszym codziennym życiu w bazie, o akcjach i interwencjach. O pracy w ambulatorium, o prewencji i rozmowach z ludźmi. Pokażemy piękne zdjęcia z lodowca, z bazy, z działań ratowniczych.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Opowieściom będą towarzyszyły wyświetlane zdjęcia. Wydarzenie jest płatne.

2 lutego (niedziela), godz. 12:30 – 14:00
Nove Kino Wisła

Przestrzeń Inspiracji w Westfield Arkadia – Warsztaty z wystroju wnętrz

To ostatni moment, żeby skorzystać z warsztatów prowadzonych w showroomie pod nazwą „Przestrzeń Inspiracji”, w którym każda z dostępnych w Westfield Arkadia marek z segmentu Home zaaranżowała własną strefę.  

W sobotę Spółdzielnia TakŁadnie poprowadzi warsztaty z urządzania wnętrza dla dzieci. „Dla wielu projektantów to najtrudniejszy klient – dziecko. Jak łączyć funkcjonalność z estetycznymi potrzebami dzieci? Jak realizować ich fantazje w zgodzie z duchem efektywnego projektu. Warsztaty wprowadzą nas w tajemniczy świat dziecka i jego potrzeb.” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Tematem warsztatów będzie m.in. przedstawienie akcesoriów dla dzieci i wykorzystanie kształtów zwierząt. Warsztaty dla rodziców i dzieci odbędą się o godzinie 13 i 15.

Drugi warsztat pod nazwą „Nastrój swoje wnętrze” ma pomóc w doborze kolorów wypełniających dane wnętrze. „Dobierając materiały i kolorystykę w swoim domu bądź niestrudzonym kolekcjonerem próbek, deseczek, kafelków, ścinek tkanin i tapet. Przykładaj i przekładaj, mróż oczy i bądź czujny. Próbki kolorów na ścianach oceniaj o różnych porach dnia. Nie żałuj sobie czasu, w końcu projektujesz świat: co prawda tylko jego wycinek, ale jednak! Zapraszamy na warsztaty podczas których pomożemy Ci stworzyć wymarzony zestaw materiałów odzwierciedlających marzenia o twoim idealnym wnętrzu.” – zachęcają organizatorzy. Warsztaty odbędą się o godzinie 17 i 19.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się i założyć kartę Westfield Club Arkadia. https://przestrzeninspiracji.pl/

1 lutego (sobota), godz. 13:00, 15:00, 17:00, 19:00
Westfield Arkadia

Anna Lan w La Boheme

To pierwszy pełnowymiarowy koncert artystki. Anna Lan jest wokalistką, pianistką, kompozytorką i autorką tekstów. Swoją twórczość określa jako piosenkę autorską. „Nie lubię ograniczać się do jednego stylu muzycznego. Lubię eksperymentować, dlatego pop alternatywny jest najlepszym określeniem mojej twórczości - chcę, aby moja muzyka była przystępna i jednocześnie wprowadzała nową jakość.” – pisze o swojej muzyce Anna Lan. Artystka, podczas swojego występu, po raz pierwszy zaprezentuje część swoich utworów.

2 lutego (niedziela), godz. 19:00 – 21:00
La Boheme

Nędznicy – pokaz przedpremierowy

„Kiedy grupa dzieciaków kradnie małe lwiątko z lokalnego cyrku, nikt nie spodziewa się, że ten niewinny psikus wywoła lawinę wydarzeń i zmusi do interwencji policję, a sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli. „Nędznicy” to pulsujący emocjami, drapieżny, niezwykle świeży i odważny portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć.” – czytamy w opisie filmu.

W kinie Elektronik odbędzie się jeden z przedpremierowych pokazów nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy filmu „Nędznicy”. Film od canneńskiej premiery zbiera same pozytywne oceny krytyków filmowych i jest uznawany za jedno z największych  odkryć reżyserskich roku. Bilety dostępne są w kasie kina Elektronik.

1 lutego (sobota), godz. 19:00
Kino Elektronik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h