Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:04

[Radio Żoliborz] M. Kurowska: „Potrzebna jest budowa nowej placówki, która zapewni różnorodność terapii”

Gościem Żoliborskiej Rozmowy Politycznej jest Monika Kurowska, radna trzeciej kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz mama osoby niepełnosprawnej. Co na Żoliborzu wymaga poprawy by niepełnosprawnym żyło się lepiej?

– Jeśli chodzi o infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych sytuacja się poprawia. Obserwuje to, jako matka osoby niepełnosprawnej – mówi Monika Kurowska na temat infrastruktury dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Działający na Żoliborzu Ośrodek Pomocy Społecznej, według sprawozdania z 2018 roku, ma niecałe 2,5 tys. podopiecznych, z czego ponad 600 to osoby niepełnosprawne. – Musimy pamiętać, że statystycznie w Polsce 15 proc. osób jest niepełnosprawnych. To dość spora grupa osób, którą należy wspierać – dodaje żoliborska radna.

Co jest największym problemem dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin? Jakie wyzwania czekają dzielnicę?

– W tej chwili Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Rydygiera, wyczerpał swoje możliwości. Pracujemy nad tym, żeby to zmienić. Potrzebna jest budowa nowej placówki, która zapewni różnorodność terapii na miejscu. W tej chwili nie wygląda to tak, jakbyśmy na Żoliborzu chcieli – tłumaczy gość Żoliborskiej Rozmowy Politycznej.

Gościem Żoliborskiej Rozmowy Politycznej jest Monika Kurowska, radna trzeciej kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz mama osoby niepełnosprawnej

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h