Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:09

Organizacja ruchu w Święto Zmarłych. Kilka ulic na Żoliborzu zamkniętych

W Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny w pobliżu Cmentarza Powązkowskiego i Cmentarza Wojskowego zmieni się organizacja ruchu – priorytet będzie miała komunikacja miejska, a część ulic zostanie zamieniona w parkingi.

W piątek, 1 listopada, w rejonie cmentarzy będą wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Po ulicach wyłączonych z ruch będą mogły się poruszać jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy identyfikatorów „H” (dla prowadzących działalność handlową), „T” (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i „M” (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała Policja.

Gdzie nie zaparkujemy i nie wjedziemy?

W piątek, 1 listopada, na Żoliborzu zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice:

• Powązkowska od Trasy AK do Z. Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z ul. Z. Krasińskiego do Tatarskiej),

• zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do M. Anielewicza (od ul. M. Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej – wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obydwu kierunkach),

• wschodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Żoliborza) od ul. M. Anielewicza do Dzikiej (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II).

W jednym kierunku przejedziemy ulicami:

• Elbląskiej od ul. Przasnyskiej do Z. Krasińskiego (w stronę ul. Z. Krasińskiego),

• Z. Krasińskiego od ul. Elbląskiej do W. Broniewskiego (w stronę ul. W. Broniewskiego),

• Duchnickiej od ul. Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę ul. Powązkowskiej),

• Przasnyskiej od ul. L. Rydygiera do Duchnickiej (w stronę ul. Duchnickiej),

• Tatarskiej i J. Ostroroga od ul. Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę ul. Wawrzyszewskiej; dopuszczony będzie dwukierunkowy ruch rowerów),

• J. Ostroroga od ul. Obozowej do Wawrzyszewskiej (w kierunku ul. Wawrzyszewskiej; dopuszczony będzie dwukierunkowy ruch rowerów),

• Wawrzyszewskiej (w kierunku ul. Obozowej),

• św. Stanisława (w stronę ul. Obozowej),

• Stawki od ul. Okopowej do Smoczej (w stronę ul. Smoczej).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach:

• Elbląskiej od ul. Jasnodworskiej do Z. Krasińskiego,

• Przasnyskiej od ul. Elbląskiej do Z. Krasińskiego i od L. Rydygiera do Duchnickiej,

• Z. Krasińskiego od ul. Elbląskiej do W. Broniewskiego,

• św. Stanisława,

• Obozowej (po południowej stronie ulicy).

Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: gen. S. Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy pl. C. Niemena a ul. Z. Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od ul. M. Anielewicza do ul. Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga. Od 1 do 3 listopada zamknięty będzie parking przy Cmentarzu Wojskowym (przy ul. Ostrowieckiej).

30 specjalnych linii Warszawskiego Transportu Publicznego

W ramach akcji „Znicz” na ulice wyjedzie łącznie ponad 1800 pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego – 1500 autobusów i 300 tramwajów. Do pracy ruszą też instruktorzy nadzoru ruchu i informatorzy, którzy zadbają by pasażerowie szybko i bezpiecznie dotarli na warszawskie cmentarze.

Schemat linii cmentarnych ZTM

Najwięcej pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego wyruszy na trasy jednak 1 i 2 listopada. Urzędnicy ostrożnie szacują, że na sam Cmentarz Północny 1 listopada przybywa około 200 tysięcy osób. Jak podkreślono, zdecydowana większość z nich korzysta z Warszawskiego Transportu Publicznego.

Na samych liniach cmentarnych, których w czasie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek ZTM uruchomi 30 (z czego trzy tramwajowe), będzie kursowało 552 i 397 autobusów (odpowiednio 1 i 2 listopada) oraz po 32 składy tramwajowe dziennie. Znaczną część ruchu weźmie na siebie także metro, które 1 listopada w okresie największego zainteresowania przejazdami będzie kursować co 2 minuty i 50 sekund na linii M1 i co 3 minuty na linii M2.

Autobusy i tramwaje linii cmentarnych będą kursować po ulicach w piątek, 1 listopada, w godz. 7.00-19.00, natomiast 2 listopada między godz. 9.00 a 17.00. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które dowożą pasażerów w okolice Cmentarzy Powązkowskich. Te autobusy będą jeździły dwie godziny dłużej.

W tym roku na Powązki będzie można dojechać również koleją. Z przystanku Warszawa Powązki będzie można się dostać po stromych schodach na wiadukt w ulicy Powązkowskiej.


mapka-organizacji-ruchu-na-żoliborzu
mapka-organizacji-ruchu-na-żoliborzu

schemat-komunikacji-miejskiej
schemat-komunikacji-miejskiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h